روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

وزیر امور خارجه کشور: استفادۀ گزینه‌های فشار بر افغانستان سودی ندارد

امیرخان متقی، سرپرست وزارت امورخارجه میگوید که گزینههای فشار بر افغانستان سودی ندارد و به جای آن جامعۀ جهانی و افغانستان راه همکاری را در پیش گیرند.

وزارت امور خارجه با نشر اعلامیهای گفته است که امیرخان متقی با پال کلومان بکر، شارژدافیر سفارت ناروی برای افغانستان در کابل دیدار و در مورد برخی موضوعات همکاریهای بشری و سیاسی گفتگو کردند. به نقل از اعلامیه متقی گفته است که جامعۀ جهانی نباید موضوعات بشری را سیاسی کند. او خطاب به شارژدافیر ناروی گفته است: «همانطور که تاریخ نشان داده استفاده از گزینههای فشار در افغانستان مفید نیست و اکنون باید در مسیر همکاری با یکدیگر پیش برویم.» متقی تاکید کرده است که باید تلاش شود که جامعۀ جهانی و افغانستان باهم نزدیک شوند و ناروی در این راستا تجربه دارد و نقش سازنده میتواند داشته باشد. از سویی هم، وزارت  امورخارجه به نقل از شارژدافیر ناروی برای افغانستان نگاشته است که آن کشور برای تعامل با افغانستان، دیپلوماتان جدید را معرفی کرده است تا در حفظ روابط نقش مثبت داشته باشند. بر اساس اعلامیۀ امارت اسلامی، دوجانب در این دیدار بر تعامل و همکاری تاکید کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید