روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزیردفاع امریکا: ما متعهد به همکاری‌های درازمدت با نیرو‌های دفاعی و امنیتی افغان هستیم

ستر جنرال بسم الله “محمدی” سرپرست وزارت دفاع ملی شام پنجشنبه با لوید “آستین” وزیر دفاع ایالات متحده امریکا پیرامون همکاری‌های استراتیژیک و نظامی ‌میان افغانستان و امریکا طی یک تماس تیلفونی صحبت‌های موثر و همه جانبه نمودند.
وزیر دفاع ایالات متحده امریکا نقش فعال و برجسته نیروهای دفاعی و امنیتی افغان را در سرکوب تروریستان تحسین برانگیز خواند و گفت: ما متعهد به همکاری‌های درازمدت با نیرو‌های دفاعی و امنیتی افغان در بخش‌های تمویل، تجهیز و آموزش مسلکی هستیم و تعهد ما بر مشارکت پایدار با حکومت و مردم افغانستان می‌باشد.
در ادامه وزیر دفاع امریکا بلند رفتن سطح خشونت‌ها از سوی طالبان را نگران کننده دانسته و مانع رسیدن به یک تفاهم همه جانبه عنوان کرد و بر اهمیت استفاده از فرصت مذاکرات و گفتگو‌های صلح برای دست یافتن به صلح دایمی ‌در افغانستان تاکید ورزید.
سپس سرپرست وزارت دفاع ملی از همکاری‌های دوامدار ایالات متحده امریکا با مردم و حکومت افغانستان در قسمت تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای دفاعی و امنیتی به ویژه در بخش تمویل و افزایش طیارات قوای هوایی افغانستان قدردانی نمود و بر تداوم همکاری‌های هدفمند دو‌ کشور در راستای مبارزه با تروریزم بین‌المللی تاکید ورزید.

ممکن است شما دوست داشته باشید