روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت معارف بازگشایی تدریجی مکاتب را اعلام کرد

وزارت معارف افغانستان اعلام کرد که مدارس و مکاتبی که در نتیجه شیوع موج سوم کرونا تعطیل شده بودند، به صورت تدریجی بازگشایی می‌شود.

اخیراً در نتیجه اوج‌گیری دوباره کرونا در این کشور مکاتب در ولایت‌های غزنی، هلمند، قندهار، لوگر، ننگرهار، پکتیا، پروان، وردگ، پنجشیر، بلخ، لغمان، بدخشان، کاپیسا، کندز، نیمروز، ولایت کابل و شهر کابل از دهم جوزا برای دو هفته تعطیل شد. پس از آن در نتیجه ادامه وضعیت، مدت قرنطینه در تمام ولایت‌ها تمدید شد. 

اکنون وزارت معارف اعلام کرده که امتحانات باقی‌مانده مدارس از تاریخ ششم ماه اسد “در ولایت‌های گرمسیر با درنظرداشت توصیه‌های بهداشت و رعایت فاصله اجتماعی” برگزار شود. 

وزارت معارف همچنین اعلام کرد که در ولایت‌های سردسیر از تاریخ ۲ تا ۵ اسد برای برگزاری امتحانات “چهار و نیم ماهه” آمادگی بگیرند و در تاریخ ۶ اسد با درنظرداشت تدابیر بهداشتی برگزار شود. 

این وزارتخانه همچنین تاکید کرده که اداره‌های مکاتب مکلف هستند که توصیه‌های بهداشتی مثل پوشیدن ماسک، خودداری از تجمعات، رعایت فاصله اجتماعی رعایت شود و امتحانات در فضای باز برگزار شود. 

همچنین در اعلامیه وزارت معارف آمده که اداره‌های معارف ولایت‌ها باید از این موارد نظارت کنند و اقداماتی را روی دست بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید