روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث آمادگی لازم برای کمک زمستانی دارد

غلام بهاءالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از فعالیت ها و پاسخگویی این وزارت برای متضرران سیلاب های اخیر در ۱۵ ولایت کشور به گونۀ‌‌ مفصل به کمیسیون رفاه عامه مجلس سنای کشور دیروزگزارش داد و به پرسش های رییس و اعضای این کمیسیون در ارتباط به آمادگی های لازم زمستانی این وزارت؛ پلان مدیریت حوادث زمستانی پاسخ قناعت بخش ارائه کرد.
به گزارش آژانس باختر ؛ محمد نادر بلوچ رییس کمیسیون رفاه عامه فعالیت های به موقع این وزارت را در برابر حوادث اخیر بی پیشنه خواند و گفت: کمیسیون رفاۀعامه بیشتر از پیش با وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث همکار است و حمایت همه جانبه خواهد کرد.
وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث در کنارسپاسگزاری از رییس و اعضای کمیسیون رفاه عامه؛ در رابطه به مدیریت بهتر حوادث و آمادگی های این وزارت در فصل سرما اطمینان داد و گفت: وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در امر پاسخگویی برای نمایندگان مردم بیشتر از پیش متعهد است.
محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا با جمعی از سناتوران مجلس در دفتر کاری شان از وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث پذیرایی کرد و از اقدامات موثر و به موقع وی با اهدای نشانِ مجلس سنای کشور تقدیر و تحسین کرد.
در اخیر جیلانی یکبار دیگر از مجلس سنای کشور اظهارسپاس کرد و اطمینان داد؛ این وزارت با حمایت همه جانبه‌ نمایندگان مردم برای همه‌ نقاط آسیب پذیر و مردم آسیب دیدهِ افغانستان پاسخگو و رسیدگی به موقع و آنی خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید