روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت دفاع ملی: برنامه انتخابات را پوشش امنیتی داده ایم

زمان برگزاری انتخابات در حال نزدیک شدن است ونگرانی های امنیتی هم وجود دارد،مسئولان وزارت دفاع ملی می گویند این روند ملی در پوشش امنیتی قراردارد.

به گزارش آژانس باختر: سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که امنیت مراکز انتخاباتی و محلات رای دهی تامین است .

روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع ملی که امروز در یک نشست خبری در کابل سخن می گفت ،اظهارداشت که تدابیربرای تامین امنیت انتخابات نهایی شده است واطمینان می دهیم که امنیت انتخابات را تامین می کنیم.

برنامه امنیتی انتخابات، هشت ماه قبل در هماهنگی میان بخش نظامی افغانستان و با سهم اندک نیروهای خارجی ایجاد شده است.

سخنگوی وزارت دفاع ملی بار دیگر به منسوبان وزارت دفاع ملی خاطرنشان کرد که در امور انتخابات مداخله نکنند .

او همچنان به عملیات های اخیر نیروهای دفاعی اشاره کرد که در بخش های از کشور ،آنهم در آستانه برگزاری انتخابات راه اندازی شده است واز عملیات در غزنی و خستک بدخشان به گونه نمونه  یاد کرد که با موفقیت ادامه دارد

روح الله احمدزی گفت در حال حاضر بین ۱۳ تا ۱۵ عملیات زمینی و هوایی  درکشور در دست اجرا است. و شب گذشته هم چندین عملیات در نقاط مختلف کشورباموفقیت انجام شد و در رابطه به تلفات اخیر افراد ملکی در خوگیانی ننگرهار گفت که نیروهای دفاعی کشور جدی متوجه جان غیر نظامیان در کشوراست و بار ها اتفاق افتاده است که عملیات های نیروهای دفاعی، به دلیل آسیب پذیری افراد ملکی اجرا نشده است.

این گفته ها درحالی بیان می شود که دریک عملیات هوایی نیروهای خارجی که دو شب قبل در خوگیانی ننگرهار صورت گرفت ۱۸ غیر نظامی جان شان را از دست دادند.

ممکن است شما دوست داشته باشید