روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت داخله: برای تأمین امنیت بهتر روند انتخابات؛ نیروی بیشتر به محلات اعزام می‌شود

وزارت داخله اعلام کرده است که برای تأمین امنیت بهتر روند انتخابات، نیروی بیشتر به محلات انتخاباتی اعزام می‌شود.

این وزارت در یک خبرنامه گفته است، مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله (دوشنبه، ۷ اسد) در یک نشست امنیتی فوق‌العاده به هدف تأمین امنیت خوب‌تر روند انتخابات، گفته است که تأمین امنیت روند ملی انتخابات، در اولویت کاری این وزارت قرار دارد. اندرابی افزوده است، نیروهای امنیتی و دفاعی به ویژه نیروهای پولیس ملی به عنوان نهاد اصلی تأمین‌کننده امنیت انتخابات، به گروه‌های شورشی اجازه مختل‌سازی این روند بزرگ ملی را نخواهند داد.

سرپرست وزارت امورداخله تاکید کرده که شورشیان طالب در نبرد با نیروهای امنیتی ناکام شده و کوشش خواهند کرد تا برای انتقام‌گیری، روند ملی انتخابات را مختل سازند؛ به همین دلیل نیروی کمکی بیشتری به محلات انتخاباتی اعزام می‌شود.

اندرابی در این نشست به بی‌طرفی نیروهای پولیس در روند برگزاری انتخابات تاکید نموده، افزوده است: “هر نوع اشتراک و مداخله یک منسوب پولیس در کمپاین‌های انتخاباتی و روند انتخابات برای ما غیرقابل قبول بوده و در صورت تخلف از این امر، فرد متخلف مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت”.

این در حالی است که روز گذشته معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در گفت‌وگو با خبرنامه، از طالبان خواست تا روند برگزاری انتخابات را هدف قرار ندهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید