روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

وزارت خارجه امریکا از تصمیم پارلمان آلمان برای ممنوعیت تمامی فعالیت‌های حزب‌الله استقبال کرد

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه امریکا در پیامی همگام با سفیر امریکا در آلمان  از اقدام پارلمان آلمان و رای دادن به ممنوعیت تمامی فعالیت‌های حزب‌الله استقبال کرد.

خانم اورتگاس در پیامی که روز جمعه ۲۹ قوس در توئیتر منتشر شد، گفت: «ما از تصمیم پارلمان آلمان برای ممنوعه اعلام کردن کلیت حزب‌الله برای جلوگیری از دستیابی این سازمان تروریستی به منابع لازم جهت اجرای برنامه‌های تبهکارانه‌اش، استقبال می‌کنیم و آن را می‌ستاییم.»

سخنگوی وزارت خارجه امریکا افزود: «ما باهم و با همراهی متحدان اروپایی، قادر هستیم فعالیت‌های خرابکارانه حزب‌الله را متوقف کنیم.»

شناسایی کلیت حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی به مفهوم تفاوت قائل نشدن میان شاخه سیاسی با شاخه نظامی آن حزب و تروریست شناختن هر دو شاخه حزب‌الله است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، نیز چندی پیش با تاکید بر «تلاش ایالات متحده برای مقابله با نفود فسادآور حزب الله لبنان» از هم‌پیمانان امریکا خواست که «کلیت حزب الله را به عنوان یک سازمان تروریستی شناسایی کنند.»

ممکن است شما دوست داشته باشید