روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

ورزش بازتاب دهندۀ فرهنگ یک ملت است

تفاهمنامۀ همکاری برگزاری لیگ برتر فوتبال افغانستان، دیروز میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و موبی گروپ امضا شد.
به گزارش آژانس باختر؛ محمد طاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که نهمین دور مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان با حمایت حکومت برگزار می شود و نقش وزارت اطلاعات و فرهنگ در برگزاری این مسابقات حمایت و مدیریت تبلیغات است. به گفتۀ وی مسابقات این فصل با شعار یک ملت یک صدا و حفظ نظام جمهوریت برگزار می شود. محمد طاهر زهیر افزود که ورزش بازتاب دهندۀ فرهنگ یک ملت است و برگزاری چنین مسابقات می تواند در انعکاس و تعالی فرهنگ موثر باشد.
شفیق گوهری، رئیس عامل موبی گروپ گفت که بر اساس این تفاهمنامه مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان، میان هشت تیم، ۲۴ سنبله آغاز می شود. به گفتۀ وی هدف از برگزاری این مسابقات رشد فوتبال و کشف استعدادها است و در این دور مسابقات ارزش های دو دهۀ گذشته و چهرۀ واقعی افغانستان، به نمایش گذاشته خواهد شد. شفیق گوهری از بخش خصوصی خواست که مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان را حمایت کنند.
محمد یوسف کارگر، رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان بیان کرد که مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان با حضور تماشاگران و رهنمودهای صحی وزارت صحت عامه و فدراسیون جهانی فوتبال برگزار می شود. به گفتۀ وی این دور مسابقات لیک برتر فوتبال افغانستان با حضور بازیکنان فصل قبل و حمایت حکومت برگزار می شود. مجیب مرزایی

ممکن است شما دوست داشته باشید