روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

وحدت ملی در افغانستان، پایدار است

همدردی و غمشریکی تمام اقوام افغانستان به مناسبت حادثه‌ی دردناک آموزشگاه )کاج( در غرب کابل و تلاش‌های نیروهای امنیتی کشور نشان داد که وحدت ملی در افغانستان محکم و پایدار است و ملت شریف افغانستان در هر شرایط و در غم و شادی، در کنار هم قرار دارند.

اگرچه برخی‌ها به دستور بیگانگان و استخبارات کشورهای بیرونی، مسایل را رنگ قومی و مذهبی می‌دهند، اما حقیقت امر این است که در این انفجارها تمام اقوام افغانستان سخت متضرر شده اند و جان‌های شیرین شان را از دست داده اند.

چندی قبل مولوی رحیم الله حقانی )رح( عالم پشنون‌تبار کشور در یک حمله انتحاری در مدرسه‌ای به شهادت رسید، در هرات یک انفجار مهیب، مولوی انصاری علیه رحمه تاجیک تبار کشور را با جمع کثیری از مردم به شهادت رساند و در مسجد واقع خیرخانه کابل، مولوی امیرمحمد کابلی عالم تاجیک‌تبار کشور با جمعی از نمازگزاران شربت شهادت نوشیدند و در این روزها آموزشگاه کاج که بیشتر شهدا را قوم هزاره‌ی ما تشکیل میدادند، شهید و زخمی شدند.

امروز مسئله قومیت در افغانستان مطرح نیست و تمام اقوام شریف افغانستان اعم از پشتون، تاجیک، هزاره، ازبیک و دیگر اقوام قربانی این حادثات استند و این مشکلات و جنجال‌ها گریبان همه را گرفته است.

امارت اسلامی افغانستان و نیروهای استخباراتی، کشفی و امنیتی کشور نیز شب و روز قاطعاته تلاش می‌نمایند تا امنیت تمام ملت را یکسان تامین کنند و از وقوعِ واقعات تخریبی و ناگوار، جلوگیری به عمل آورند که به؟شهادت رسیدنِ جمع زیادی از مجاهدین در راه تامین امینت مردم در روزهای عاشورا و مراسم عزاداری ماه محرّم، گواه روشن و دلیل مبرمِ این مدعاست.

این حادثه‌های تلخ و دردناک را نسبت دادن به قوم و مذهب خاصی، کار جاسوسان کشورهای بیگانه و آب‌ریختن در آسیاب دشمنان افغانستان می‌باشد.

دشمنان افغانستان می‌خواهند با این شیوه‌های نفاق‌افگنانه شیرازه وحدت ملی مان را برهم بزنند و ازاین طریق اهداف شوم خویش را در این سرزمین پیاده نمایند.

اما، ملت شریف و مجاهد افغانستان، دیگر فریب بیگانگان و همدستان شان را نخواهند خورد، دیگر با چنین توطیه‌‌ها و دسایس از هم متفرق و پراکنده نخواهند شد و ملت خردمند ما، اخوت اسلامی و وحدت ملی خویش را برای ابد حفظ خواهند کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید