روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

والی جوزجان: امارت اسلامی دامنه فساد، زورگویی و تفرقه افگنی را برچیده است

مسئولان محلی وامنیتی جوزجان در یک سفر رسمی‎به منظوربررسی وضعیت امنیتی و جمع آوری مشکلات مردم وارد ولسوالیهای درزاب و قوش تپه جوزجان شده اند می‎گویند، تعصب وقوم پرستی جامعه بشری رامبدل به ویرانه و قربانگاه انسانی می‎کند باید جلو آن گرفته شود.

به گفته مسئولان امنیتی و محلی جوزجان،قدرت واقعی در اتحاد وهمدیگر پذیری است.

داملا شعیب رسالت والی جوزجان در جمع صدها تن از باشنده گان ولسوالی‎های قوش تپه ودرزاب جوزجان می‎گوید،اقامه نظام اسلامی ‎در کشور دامنه فساد زورگویی و تفرقه افگنی را برچیده است مردم باید فرهنگ وحدت و همدیگر پذیری را نسبت به هر زمان دیگر رایج کنند.

به گفته والی جوزجان،زمانی که دامنه تعصب و تعبیض گرفته شود زمینه برای ترقی و انکشاف پایه دار فراهم می‎شود.

آقای رسالت می‎افزاید،امارت اسلامی ‎متشکل از همه اقوام ساکن در کشور است و بر علیه ظلم و بی عدالتی مبارزه می‎کند و دامنه هر فعالیتی را که منجر به نفاق افگنی شود بر می‎چیند.

 داملا سراج الدین احمدی،قوماندان امنیه جوزجان در این مراسم می‎گوید، وحدت وهمدیگر پذیری جلو مشکلات ونابسامانی‎ها را می‎گیرد و زمینه را برای یک آینده با ثبات مترقی فراهم می‎نماید.

به گفته قوماندان امنیه جوزجان،این نظام با قربانی‎های بی شمار مجاهدین امارت اسلامی ‎روی کار آمده است که برای حفظ و پیشرفت آن همه مسئولیت دارند.

آقای احمدی می‎افزاید،دشمنان امارت اسلامی ‎تلاش می‎کنند با تفرقه افگنی درزی را میان همه اقوام با هم برادر و متحد ایجاد کنند اما موفق نمی‎شوند.

مولوی خوشحال رئیس استخبارات جوزجان می‎گوید،در دین اسلام قوم، زبان و نژاد مطرح نیست و امارت اسلامی ‎بر مبنای این اصل‎ها حرکت می‎کند و جلو هر فعالیتی را که منجر به تفرقه افگنی شود می‎گیرد.

به گفته رئیس استخبارات جوزجان،مردم باید باتوجه به شرایط کنونی وحدت و همبستگی خود را نسبت به هر زمان دیگر تقویت بخشیده زیر چتر اسلام برای تحقق خواسته‎های شان تلاش نمایند.

در این مراسم شماری از سخنرانان دیگر نیز بر وحدت و همدیگر پذیری تاکید کرده از نظام امارت اسلامی ‎اعلام حمایت کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید