روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

همکاری‌های جامعه جهانی با افغانستان را در موفقیت روند صلح مهم و با اهمیت خواند

محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجۀ جمهور اسلامی افغانستان با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجۀ پاکستان در مورد پروسه صلح و تقویت همکاری‌های منطقه‌یی در دوره پساخروج نیرو‌های حمایت قاطع از افغانستان، گفتگو کرد.
وزیر امور خارجه از حضور سازنده پاکستان در کنفرانس قلب آسیا-پروسه استانبول و همکاری آن کشور در راستای برگزاری موفقانه نشست صلح استانبول قدردانی نمود.
اتمر روی آخرین تحولات از جمله چارچوب همکاری‌های پساخروج با ایالات متحده امریکا و جامعه جهانی در عرصه‌های مختلف امنیتی، سیاسی و توسعوی صحبت نموده، تقویت همکاری‌های منطقه‌یی را در کنار حمایت‌ها و همکاری‌های جامعه جهانی با افغانستان را در موفقیت روند صلح مهم و با اهمیت خواند.
آقای قریشی از تداوم حمایت‌های همه‌جانبه کشورش برای یک افغانستان صلح‌آمیز، مستقل و متحد به وزیر امور خارجه اطمینان داده، خواستار کاهش خشونت‌ها و ادامه گفتگوهای صلح جهت دستیابی به راه حل سیاسی گردید. وی آمادگی کشورش را برای شرکت در نشست سه‌جانبه افغانستان-ترکیه-پاکستان و همچنان کنفرانس صلح استانبول اعلام نمود و ابراز داشت که به تلاش‌هایش در راستای تقویت اجماع منطقه‌یی ادامه خواهد داد.
آقای قریشی از وزیر امور خارجه کشور دعوت کرد تا پس از نشست صلح استانبول به پاکستان سفر کند؛ که از جانب وزیر امور خارجه با ابراز سپاس و امتنان پذیرفته شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید