روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

هشدار وزیر امور خارجه امریکا به طالبان: فشار های نظامی تجدید خواهد شد

وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا گفته است که اگر طالبان به حملات شان ادامه دهند، فشارهای نظامی بر آن گروه از سرگرفته خواهد شد.مایک پمپیو دیروز در مصاحبه با تلویزیون  ABC گفت: ” امیدوارم چنین شود که طالبان روش شان را تغییر دهند و به آنچه متعهد شوند که ما در مورد آن صحبت کرده ایم. در اخیر، این موضوع در جریان سلسلۀ از گفت گو ها حل خواهد شد.”

پیش از این طالبان در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا مبنی بر لغو مذاکرات صلح با آن گروه گفتند که زیان این تصمیم بیشتر متوجه امریکا خواهد شد.

گروه طالبان با نشر اعلامیه یی هشدار داده اند که به “جهاد” شان ادامه خواهند داد و لغو مذاکرات صلح باعث افزایش زیان به “سر و مال” امریکا خواهد شد.

وزیر خارجۀ امریکا در یک مصاحبه دیگر با شبکه تلویزیونی CNN در پاسخ به سوالی که آیا مذاکرات امریکا- طالبان از سر گرفته خواهد شد یا نه، گفت که طالبان باید “تعهد گسترده” نشان دهند.

او گفت: ” اگر طالبان روش شان را تغییر ندهند، اگر به تعهداتی که با ما در جریان هفته ها و در برخی موارد در جریان ماه ها کرده اند، عمل نکنند، رئیس جمهور امریکا فشار ها را کاهش نخواهد داد.”

وزیر خارجۀ امریکا همچنان گفت که ایالات متحده امریکا حمایتش از نیروهای امنیتی افغانستان را که سرسختانه جنگیده اند، کاهش نخواهد داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید