روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

هدف قرار دادن علمای دین جفای بزرگ در حق اسلام است

دشمنان قسم خورده مردم افغانستان با حمله برمراسم گرامیداشت از میلاد با سعادت ناجی بشریت حضرت محمد مصطفی(ص)، بار دیگر ثابت ساختند که به هیچ دین و آئینی معتقد و باورمند نیستند.

شمار زیادی از علمای دینی کشور روز سه شنبه ۲۹ عقرب در حالی که در هوتل اورانوس شهر کابل، مصروف ختم قرآن عظیم الشأن و بیان سیرت و سجایای آن حضرت بودند، حمله کننده انتحاری این جماعت پرفیض را هدف قرار داد و شمار زیادی از وارثان پیامبر گرام اسلام را شهید و یا هم مجروح گردانید که این حادثه المناک روح و روان تمامی مسلمانان جهان به ویژه مردم مسلمان و با دیانت افغانستان را نیز جریحه دار ساخت، ارگ ریاست جمهوری افغانستان در نخستین ساعت بعد از این حادثه، با نشر اعلامیه این حمله را جنایت نابخشودنی خواند و آنرا محکوم کرد.

همچنان رئیس جمهور در این اعلامیه، روز چهارشنبه ۳۰ عقرب را ماتم ملی در سراسر کشور اعلام نمود و ضمن اینکه هدف قراردادن تجمع علمای دین را جنایت در برابر اسلام و بشریت دانست، تأکید کرد که پیامبر بزرگ اسلام همواره مسلمانان را به اخوت و برادری دعوت می کرد و از خون ریزی و عداوت باز می داشت، اما تروریستان وحشی با انجام این گونه اعمال جنایت کارانه یک بار دیگر خلاف دستورات آن حضرت(ص) عمل کردند و خون مسلمانان بی گناه را ریختند.

علمای دینی در حالی هدف حمله دشمنان اسلام قرار می گیرند که روز سه شنبه ۲۹ عقرب رئیس جمهور کشور در محفل گرامیداشت از میلاد پیامبر گرامی اسلام به نقش مهم علمای دین در جامعه تأکید ورزید و گفت که پس از این تمامی رؤسای شورای علما در ۳۴ ولایت کشور در جلسه های اداری ولایت عضویت دارند.

روی این اساس باید گفت که هدف قرار دادن علمای دین که وارثان پیامبر گرامی اسلام و مرجع اصلی دین و سنت رسول خدا(ص) هستند، جفای بزرگ در حق اسلام است و عاملان آن هیچگاهی مورد عف و بخشش خداوندعزوجل و بندگانش قرار نخواهند گرفت، اما باید از مدعیان دروغین اسلام پرسیده شودکه آیا این محفل معنویت را به چه عنوان آماج قرار دادید، مگر محفل فسق و فجور بود؟ نخیر محفل پرفیض میلاد با سعادت ناجی بشریت حضرت محمد مصطفی(ص) بود که علمای دین به مقصد بیان سیرت و سجایای آن حضرت(ص) جمع شده بودند.

بناءً هیچ دلیلی برای توجیه این جنایت هولناک و غیر اسلامی دشمنان اسلام و انسانیت وجود ندارد، مگر این که برای خشنودی دشمنان و دین ستیزان، انجام شده باشد.

از این رو دشمنان دین با حمله بر مراسم نماز جنازه، مسجد و نمازگزاران، میلاد نبی و عاشورا به تمامی قوانین و ارزش های اسلامی و انسانی پشت کرده اند و با انجام این چنین حملات ددمنشانه و ضد بشری، فقط به کشتار، رعب و وحشت رو آورده اند که این امر مسئولیت حکومت و نیروهای امنیتی را در تأمین امنیت مردم، همچنان نیاز همکاری مردم و این نیروها را به مراتب بیشتر کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید