روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

نماینده ویژه آمریکا:  در کنار زنان افغانستان می‌ایستیم

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان دیروز در توییتی نوشت، موفقیت زنان افغان به معنای موفقیت افغانستان است و واشنگتن در کنار زنان افغان می‌ایستد.
خلیلزاد در ادامه نوشت، روز جمعه با فوزیه کوفی، حبیبه سرابی، فاطمه گیلانی و شریفه زرمتی اعضای هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان در دوحه قطر گفت‌وگو کرد و آنها به ختم جنگ، دفاع از حقوق زنان و احترام به حقوق تمام افغان‌ها تاکید کردند.
خلیلزاد علاوه کرد: «پیشرفت آنها(زنان) پیشرفت افغانستان است. ما در کنار آنها می‌ایستیم.»
گفتنی است که دو هفته پیش اولین دور مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر آغاز شد. هرچند گروه‌های تماس هیئت دولت افغانستان و هیئت طالبان در حال تهیه طرزالعمل برای مذاکرات هستند تا این مذاکرات به‌گونه رسمی میان دو هیئت آغاز شود.
این گروه‌های تماس تا کنون نتوانسته اند که این طرزالعمل را نهایی سازند و راه را برای شروع مذاکرات رسمی میان دولت افغانستان و طالبان باز کند.
در همین رابطه، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان چهارشنبه ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ برای گفت‌وگو در مورد مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان به دوحه قطر رفت.
خلیلزاد در توییتی در مورد مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان نوشته بود: «افغان‌ها و جامعه جهانی به دقت می‌نگرند و انتظار دارند که مذاکرات به سوی تهیه یک نقشه برای آینده سیاسی افغانستان و یک آتش‌بس دایمی و همه‌جانبه پیشرفت کند.»

ممکن است شما دوست داشته باشید