روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

نشست مشورتی محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با مسئولان رسانه‌ها

محمد طاهرزهیر سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ دیروز نشست تعارفی و مشورتی با مسئولان رسانه‌های مختلف برگزار کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این نشست سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ با قدردانی ازکارکرد‌های رسانه‌ها در راستای اطلاع رسانی، گفت که این نشست به منظور ارج گذاشتن به جایگاه مطبوعات و اهل رسانه‌ها برگزارشده است.
وی افزود: ما درکشوری زندگی می‌کنیم که به صورت واقعی امکانات محدودی برای کارهای فرهنگی مساعد است و از ۴۰ سال به این طرف فرهنگ و کارهای فرهنگی به حاشیه رفته است و به تعلیق کشانیده شده است.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خاطر نشان کرد که می‌خواهد، فرهنگ در متن و در اولویت قرار بگیرد و دراین راستا همکاری و تلاش رسانه‌ها را نیز موثر دانست.
وی افزود: «از حدود ۲۰ سال گذشته شاهد ایجاد شمار زیادی از رسانه‌ها در کشور استیم، اما تاثیرگذاری رسانه‌ها چنانچه می‌بود، نیست و در قسمت زنده کردن مفاخر فرهنگی و میراث‌های فرهنگی مانند گذشته‌ها کار موثر صورت نگرفته است.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ، به منظور بهبود وضعیت فرهنگی و بیرون رفت از مشکلات موجود دراین عرصه، نظریات، طرح‌ها، پیشنهاد‌ها و همکاری اهل رسانه را موثردانست.
همچنان وی افزود: «در این اواخر بحث تعدیل قانون رسانه‌های همگانی نگرانی‌هایی خلق کرده است، رئیس جمهوری کشور درجلسه کابینه دراین مورد خاطرنشان کرده است که آزادی بیان یکی از دستاورد‌های مهم ۲۰ سال اخیر در افغانستان است و هیچ کسی نمی‌تواند آن را خدشه دار کند».
محمد طاهر زهیر اضافه کرد که قانون رسانه‌ها بار دیگر زیر نظر معاون دوم ریاست جمهوری و اهل رسانه به بحث گذاشته می‌شود و آن چه نتیجه بحث اهل رسانه و دیدگاه شما باشد، نادیده گرفته نخواهد شد.
دراین نشست عین الدین بهادری رئیس کمیسیون دسترسی به اطلاعات، بصیر معروف، نعمت رحیمی، خالده تحسین مسئول رادیوکلید کابل، حفیظ الله بارکزی رئیس شورای ژونالیستان افغانستان، محمد ضیا بومیا عضو فدراسیون خبرنگاران افغانستان، محمد آصف وردک مسئول صندوق حمایت مالی ژورنالستان به ترتیب دررابطه به کار رسانه‌ای و مشکلات فرا راه رسانه‌ها، ضرورت تامین امنیت رسانه‌ها و اهل رسانه، نبود استراتیژی فرهنگی درکشور و توجه به بهبود بخش‌های فرهنگی صحبت کردند.
همچنان آنان تاکید کردند که قانون رسانه‌های همگانی پاسخگوی نیازمندی‌های کنونی رسانه‌ها است و نباید تعدیل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید