روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مولوی عبدالرحمن راشد: زمینه سرمایه گذاری در سکتور زراعت مهیا و امنیت نیز تامین است

مولوی عبدالرحمن راشد سر پرست وزارت زراعت آبیاری و مالداری با شیخ شاهد جواد معاون نهاد خیریه الغرافه قطر در افغانستان دیدار کرده و در مورد همکاری های دوجانبه بحث کرد.

 مولوی عبد الرحمن راشد در جریان این دیدار روی همکاری‌های دوجانبه تاکید کرده  گفت: “در افغانستان به اندازه کافی زمین‌های زراعتی موجود است،  به خاطر تحولات چهل‌ساله روی زمین‌های زراعتی کار های اساسی صورت نگرفته، فعلا زمینه سرمایه گذاری در سکتور زراعت مهیا شده وامنیت تامین است”.

در همین حال شیخ شاهد جواد معاون نهاد خیریه الغرافه گفت: «ما متعهد به کار هستیم، ما قبلاً هم در بخش‌های زراعتی فعالیت داشتیم بر علاوه در ساختن فارم‌های زراعتی، پرورش مواشی و باغداری سرمایه گذاری کرده ایم.»

وی همچنان از ساخت سه لابر اتوار نباتی در آینده‌های نزدیک خبر داد.

برعلاوه در یک دیدار جداگانه مولوی فضل الباری فضلی معین مالی و اداری وزرات زراعت با معاون نهاد الغرافه قطری  از همکاری نهاد الغرافه در کشور ستایش کرده گفت: “کمک‌ها در بخش زراعت موثر بوده و مستفدین آن قشر زحمت کش دهاقین بوده اند و این کمک‌ها باعث رشد زراعت گردیده است”.

 کشور قطر پس از روی کار آمدن امارت اسلامی در افغانستان علاقه‌مندی و هم‌کاری خود را در بخش‌های مختلف به ویژه زراعت اعلام نموده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید