روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

ملت متحد و شکست ناپذیر

مردم افغانستان سالهاست که درآتش جنگ‌های بیگانه‌ها می‌سوزد و در میان دود و آتش آنها نفس می‌کشد.

این ملت غیور و سلحشور، هیچ‌گاهی به‌خواست و فرمایش اجنبی‌ها، تن نداده، بلکه همیشه بخاطر حراست و حفاظت از خاک، ناموس و وطن، راه مبارزه و مجاهده را در پیش گرفته است.

با ختم‌نمودن اشغال و شکست هیولاهای غول‌پیکر شرق و غرب، این ملت ثابت ساخت که در تار و پود شان جز مبارزه، مقاوت و ایستادگی دیگر چیزی وجود ندارد.

ملت مبارز افغانستان، سال‌ها در برابر متجاوزین جنگیده اند و هیچ‌گاهی در راه آزادیی وطن، از قربانی‌دادن و فدا کردن جان‌های شان، خسته نشده اند.

دشمنان مردم افغانستان، دیگر توان رویا رویی و مقابله با مردم ا فغانستان را ندارند واین مردم مجاهد، همیشه در میدان‌های نبرد، بازوان دشمن را شکستانده و آنها را به شکست فاحشی مواجه ساخته اند.

ولی متاسفانه این دشمنان زبون و خون‌آشام، هرازگاهی با حملات ناجوان‌مردانه‌ی خویش، مراکز آموزشی، مساجد و مکان‌های مجتمع را نشانه می‌گیرند و صدها هم وطن عزیز مان را به خاک و خون می‌کشانند.

دشمن با هدف قراردادن مکاتب، مدارس و مراکز آموزشی، نهایت زبونی، ضلالت و گمراهی خویش را به مردم نشان می‌دهد و با این کارشان ثابت می‌سازد که آنها به هیچ دین و آئینی پابند نیستند.

اما این را بدانند که آنها با کشتن و ازبین بردن، نمی‌توانند به اهداف پلید خود برسند.

اراده این ملت آنقدر قوی می‌باشد که این شهادت‌ها و جان‌نثاری ها نه‌تنها آنان را ضعیف نمی‌سازد بلکه هر روز صف آزادی خواهان و مبارزین راه آزادگی را قوت می‌بخشد.

دشمنان مردم افغانستان، امنیت و آرامش مارا دیده نمی‌توانند و می‌خواهند با حملات بزدلانه خویش، وانمود بسازند که امنیت در افغانستان، حاکم نیست اما کور خواندند.

دیگر هیچ‌کسی نمی‌تواند امنیت را از ما بگیرد.

مردم افغانستان باید به این باور برسند که دشمن همه‌ای ما مشترک است و می‌خواهد با حملات نا جوان‌مردانه شان، مارا از هم متفرق بسازند و ازین وضعیت به نفع خود استفاده کنند.

ما نیازجدی داریم تا دور هم جمع شویم و یک مشت واحد گردیده، علیه توطئه‌گران مبارزه کنیم.

باید بدانیم که معامله‌گران و فروخته شدگان، به‌خیر و صلاح این کشور فکر نمی‌کنند و اعتماد به آنها به ضرر این مردم خواهند بود.

قوت‌های مستکبر دنیا نیز باید این را آوازه گوش خود بسازند که  این ملت دیگر فریب شمارا نخواهد خورد و شما حالا در برابر یک نسل آگاه، متعهد و مبارز قرار دارید که بشما اجازه نخواهد تا بار دیگر دراینجا تجاوز کنید.

این مردم دربرابر وطن و ارزش‌های والای که دارند آنقدر حساس هستند که حاضر اند جان‌های خویش را درمسیر این راه بگذارند ولی اجازه ندهند که کسی به چشم بد طرف این خاک نظر کند.

دشمنان این مرز و بوم با نشانه گرفتن نوک قلم این ملت، نمی‌تواند از نوشتن و کتاب خواندن این ملت را باز دارد، چون این ملت باخون خود تاریخ، هویت و آزادگی خویش را نوشته است و این کاج‌های بلند آزادی و استقلال را با سپر قرار دادن جان‌های شان، استوار نگهداشته است.

ملت که با قطره‌های خون خویش درخت آزادگی را آبیاری می‌کنند،روی ذلت را نخواهند دید.

معاذ

ممکن است شما دوست داشته باشید