روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

ملت با کیست؟

امارت اسلامی برخاسته از متن جامعه است و پیوند عمیقی با ملت شریف افغانستان دارد.

امارت اسلامی افغانستان به خاطر نجات ملت از چنگ ظلم، فساد، حکومت‌های ملوک الطوایفی و جزایر قدرت در افغانستان قد بلند کرده است و از متن ملت تحریک اسلامی طالبان، تحت قیادت مرحوم امیرالمومنین ملا محمدعمر مجاهد رح به وجود آمده است.

این تحریک در طول ۲۹ سال به طور دوامدار تمام انرژی خود را در راه اسلام، منافع ملی و رفاه ملت به خرچ داد.

شهید و زحمی شدن هزاران فرزند این سرزمین و سختی‌های هجرت و غربت همه به خاطر اعلای کلمه الله و دفاع از نوامیس و منافع ملی بودند.

زحمات، تلفات و قربانی های امارت اسلامی افغانستان به تمام هموطنان و جهانیان از آفتاب روشن‌تر است و ظلم و ستمی که امریکا، ناتو و غلامانش در حق ملت مجاهد و افغانستان غم‌دیده روا داشتند نیز از انظار جهان و جهانیان پنهان نیست.

این امر خود میرساند که ملت با کیست و برای نجات ملت مظلوم از چنگ بربریت، ظلم، فساد و کفر کِی‌ها زحمت کشیده اند و فداکاری کرده اند.

بیست سال جهاد در مقابل امریکا و همکاران داخلی و خارجی اش نشان داد که ملت در کنار کیست.

همه میدانند که در بیست سال اشغال اکثر مردم در کنار امارت اسلامی قرار گرفتند و و دماغ نیروهای بیگانه و همدستان داخلی شان را در خاک ذلت مالیدند.

ملت مجاهد و سلحشور افغانستان، در این بیست سال اشغال، در گام گام این سرزمین خون پاک خود را در راه جهاد و مبارزه و شکست اشغالگران ریزاندند و از وجب وجب این خاک و خطه دفاع و پاسداری کردند.

بعد از فتح و پیروزی هم ملت در کنار امارت اسلامی قرار گرفتند و رهبران منفور و فراری را جواب دادند.

اما شماری به خاطر رسیدن به دنیای پر زرق و برق غرب و راحت‌طلبی‌ها و دسترسی به هرگونه فساد و عیش‌و‌نوش‌ها، راهی جهان غرب و دیگر کشورها شدند.

امروز حتی آنان نیز از فساد، ظلم و حق‌تلفی رهبران فراری شکایت دارند و همه‌روزه از طریق فضای مجازی فریاد نفرت و بیزاری خویش را از رهبران فراری ابراز می‌دارند.

اما، تنها یک مشت مفسدی که از گاوِ جمهوریت شیر می‌نوشیدند، در هر جا و بدون حضور مردم، از امارت اسلامی شِکوه و شکایت دارند و به اصطلاح هرشب ❪کنجاره❫ خواب می‌بینند.

این قماش مردم نمی‌دانند که ملت در کنار امارت اسلامی خود قرار دارند و برای پیروزی این نظام اسلامی و سربلندی ملت شریف، قربانی داده اند و از خود تاریخ رنگین و پرشکوهی را به یادگار گذاشته اند.

خوانندگان گرامی!

ملت افغانستان، ملت بزرگ و مجاهدی است، این ملت هیچ‌گاه آغوش اسلام عزیز را رها نمی‌کنند و فریب نشان دادن چراغ سبز غرب و امریکا را نمی‌خورند.

قسمی در چهل و چندسال و خصوصا بیست سال اشغال رزمیدند و از اسلام، میهن، ناموس و عزت خود دفاع کردند، باز هم اگر جنگی از طرف جنگ‌افروزان جهانی بالای شان تحمیل گردد، بدون شک آماده‌ی دفاع و پاسداری هستند و در این راه جان‌های عزیز خویش را فدا می‌نمایند.

اما برای غرب و امریکا دیگر زیبنده نیست که آتش جنگ را در این سرزمین دوباره شعله‌ور سازد و این ملت زجرکشیده را بازهم در گودال جنگ‌ها و جنجال‌ها بیفکند.

تمام ملت افغانستان خواهان این استند که امریکا باید پول‌های منجمدشده‌ی افغانستان را دوباره رها کند و در اختیار دولت افغانستان که عبارت از امارت اسلامی است، قرار دهد و هم امارت اسلامی را بدون تعلل به رسمیت بشناسد تا باشد ملت افغانستان از باتلاق مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات بیرون شوند و زنده‌گی مرفّه و راحت‌تری را در پیش گیرند.

امریکا و شرکایش این را باید بدانند که ملت با شهامت افغانستان، به هیچ‌گونه فشاری، تن در نمی‌دهند و تسلیم هیچ‌زورگویی نشده و نمی‌شوند و این ملت ملحدشکن و دشمن‌ستیز تا آخرین رمق حیات با تحمل هرگونه مشکلات، آماده‌ی دفاع از اسلام، خاک و عزت خویش استند و در صورت تحمیل شدن جنگ بالای شان، باز هم دماغ متجاوز را به خاک ذلت و زبونی می‌مالند.

احمد شاه

ممکن است شما دوست داشته باشید