روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

ملاقات معین همکاری‌های اقتصادی وزارت امور خارجه با شارژدافیر نمایندگی اتحادیه اروپا برای افغانستان

میرویس ناب، معین همکاری‌های اقتصادی وزارت امور خارجه پس از چاشت دیروز با اندریس فیشر برنکول، شارژدافیر نمایندگی اتحادیه اروپا برای افغانستان، ملاقات نمود.
در آغاز، معین وزارت امور خارجه، اتحادیه اروپا را متحد استراتیژیک و حامی‌مهم افغانستان دانسته و از کمک و همکاری‌های موثر و همیشگی این اتحادیه برای دولت و مردم افغانستان ابراز سپاس و امتنان نمود.
سپس، برنکول، حمایت از حقوق بشر، حقوق زنان، آزادی بیان و حاکمیت قانون را از اهداف مهم و اساسی اتحادیه اروپا دانسته، با اشاره به مشکلات موجود در برخی از کشور‌ها، خواهان حمایت جدی کشور‌های جهان، به شمول افغانستان برای تحقق این اهداف گردید.
در ادامه، معین وزارت امور خارجه با اشاره به فیصله کابینه دولت افغانستان در پیوند به تعیین یک تن از معاونین هر ولایت از قشر بانوان؛ اظهار داشت که افغانستان خود را مکلف به حمایت از حقوق بشر، حقوق زنان، آزادی بیان و حاکمیت قانون دانسته و با وجود چالش‌ها، دستآوردهای مهمی‌نیز در این زمینه داشته است.
همچنان، در این ملاقات راجع به اهمیت همکاری‌های منطقه یی، برگزاری کنفرانس ژنیو برای افغانستان و آخرین تحولات در این زمینه صحبت و تبادل نظر صورت گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید