روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

معین مسلکی وزارت عدلیه معرفی شد

شیخ عبدالکریم حیدر که از سوی مقام رهبری امارت اسلامی به حیث معین مسلکی وزارت عدلیه تعیین گردیده، طی مراسمی با حضور سرپرست وزارت عدلیه، رییسان و دیگر مسوولان این وزارت معرفی شد و به کار آغاز کرد.

مراسم معرفی معین مسلکی وزارت عدلیه با تلاوت آیاتی چند از قران مجید آغاز شد. شیخ الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه در این مراسم مقرری، تغییر و تبدیل در نظام را یک امر عادی و اصل حکومت‌داری خواند و برای معین مسلکی این وزارت موفقیت استدعا نمود.

وی با اشاره به پیروزی امارت اسلامی و پایان اشغال تصریح کرد که اکنون فریضه همه ما حفظ نظام اسلامی است. شیخ صاحب افزود که شرط اصلی برای حفظ نظام، اطاعت است و یکی از عوامل شکست نظام قبلی نیز عدم اطاعت بود.

شیخ عبدالکریم حیدر، معین مسلکی وزارت عدلیه هم در سخنرانی‌اش تاکید کرد که جهاد ۲۰ سال گذشته بزرگترین افتخار است و مهم نیست که اکنون چه کسی چه موقف رسمی دارد. او با اشاره به اشغال ۲۰ ساله افغانستان تاکید کرد که این اشغال در تاریخ سابقه نداشت چون قدرتمندترین کشورهای جهان همزمان افغانستان را اشغال کردند و شکست این ابرقدرت‌ها توسط مجاهدین نیز بی‌سابقه بود که به نصرت الله متعال صورت گرفت.

شیخ عبدالکریم حیدر که به حیث معین مسلکی وزارت عدلیه تعیین گردیده پیش از این به حیث معاون والی هرات، معاون والی بادغیس و عضو هیأت مذاکره کننده امارت اسلامی در دوحه کار کرده‌است.

ممکن است شما دوست داشته باشید