روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

معرفی مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری و رئیس عمومی ‌ادارۀ مستقل ارگان‌های از سوی رئیس جمهور غنی

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی‌افغانستان عصر دیروز عبدالمتین بیگ را به عنوان مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری و شمیم خان کتوازی را بحیث رئیس عمومی‌ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی، رسماً معرفی کرد.
در مراسمی‌که بدین مناسبت در ارگ برگزار شد و در آن معاونین رئیس جمهور و مشاور امنیت ملی نیز حضور داشتند، ابتدا فرامین جداگانۀ رئیس جمهور غنی در مورد تعیین مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری و رئیس عمومی‌ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی از سوی داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی‌ادارۀ امور، قرائت گردید.
سپس عبدالمتین بیگ مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری صحبت نمود و از رئیس جمهور بخاطر اینکه از جوانان حمایت و به آنان اعتماد می‌نماید، تشکر کرده، گفت که در چند سال کار با رئیس جمهور کشور، با دیدگاه‌های استراتیژیک وی آشنا شدم و این برای من بزرگترین افتخار است.
وی گفت: حمایت قوی رئیس جمهور باعث گردید که ما در طرح و تدوین پالیسی ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی مؤفق شویم.
عبدالمتین بیگ افزود که رئیس جمهور برای جوانان فرصت‌های تاریخی را فراهم کرده است و من به نمایندگی از نسل جوان از وی، سپاسگزاری می‌کنم.
بعداً شمیم خان کتوازی رئیس عمومی‌ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی صحبت نمود و از اعتماد همیشگی رئیس جمهور به جوانان سپاسگزاری کرده، گفت که در ادارۀ که من میروم، کارهای زیادی انجام شده است و برای تداوم و تقویت کارهای انجام شده، بیشتر تلاش خواهم کرد.
وی افزود که در زمینه اصلاحات، بلندبردن ظرفیت‌های محلی، جامعه مدنی، تقویت حکومت داری محلی و شهروند محور و گسترش حکومتداری بهتر در علاقه داری‌ها و نقاط دوردست کشور، تمرکز خواهم نمود.
رئیس عمومی‌ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی گفت که در راستای تقویت حس اعتماد میان مردم و حکومت کار خواهم کرد و در زمینه صلح در مطابقت به پالیسی‌های کلان حکومت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرده، گفت که عبدالمتین بیگ از جملۀ جوانان توانا و دارای دیدگاه وسیع است. در ۸۹ بار که به ولایات مختلف سفر کردم، بیشترین هماهنگی‌ها از سوی وی انجام شده بود.
رئیس جمهور گفت که ارگان‌های محلی نقطه وصل تمام افغانستان است، تغییرات مثبت در ولایات و ولسوالی‌ها آمده است که باید پیگیری و تکمیل گردد.
رئیس جمهور غنی همچنان از شمیم خان کتوازی تشکر کرد که به عنوان یکی از والیان جوان توانست در راستای خدمت به مردم، خود را ثابت سازد و به مشکلات مردم رسیدگی نماید.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد که دولتداری باید موجب خدمت شود و در روزهای آینده تمرکز ما این است تا ولسوالی‌ها را به پا ایستاده کنیم و برای ثبات افغانستان اقدامات عملی را انجام خواهیم داد.
وی با بیان اینکه رهبری دولت همکار شما خواهد بود، تاکید کرد که صلح بدون تقویت دولت مشکل است و اکنون که تیم رهبری دولت واحد است، تلاش‌های بیشتر خواهیم کرد تا افغانستان را از تضادهای منطقوی بیرون کنیم.
رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت: پیام من به جوانان این است که برای دهه‌ها فکر کنند و یکجا با هم، آرزوهای ملت را برآورده خواهیم ساخت.

ممکن است شما دوست داشته باشید