روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

معاون دوم ریاست الوزرا: امروز در سراسری کشور بیرق امارت اسلامی در اهتراز است

محفل خاصی به خاطر مراسم برافراشتن بزگترین بیرق امارت اسلامی بر فرارز تپه وزیر محمد اکبرخان به روز یازدهم ماه حل سال ۱۴۰۱ برگزار گردید خبرنگار روزنامه ملی انیس گزارش از این مراسم تهیه نموده که نشر می گردد:

در ابتدأ قاری سید احسان الله خطیب مسجد ارگ با تلاوت آیات چند از کلمه الله مجید محفل را گرامی داشت.

بعداً عبدالسلام حنفی معاون دوم ریاست الوزرا پیرامون موضوع صحبت نموده گفت: امروز در محفل اشتراک نمودیم که بیرق توحید که پرچم صلح و استقلال و حاکمیت نظام اسلامی  است در همه جغرافیای کشورما در هتزاز در آوردیم.

به خاطر حاکمیت این پرچم و کلمه توحید هزاران فرزند رشید این ملت بهم ها را در سینه های خود بسته کردند و اشغال گران را از این کشور راندند. بخا خاطر حاکمیت نظام اسلامی فرزندان سلحشور این ملت در قدم اول بر علیه قشونی که سرزمین افغانستان را اشغال کرده بودند قیام کردند. به خاطر تحکیم حاکمیت نظام اسلامی در آن زمان بیشتر از یک و نیم میلیون از فرزندان این ملت شهید معلول و معیوب گردیند. میلون ها نفر به کشورهای دور و نزدیک مهاجر شدند.

متأسفانه در ین زمان به خاطر حاکیمت یک نظام اسلامی که ملت افغانستان برای آن قربانی داده بود موفق نشد اما حالا خوشبختانه تمام اشغال گران را فرزندان صدیق و راستین این سرزمین از کشور خویش بیرون راندن. معاون دوم ریاست الوزرا تصریح کرد: پرچم سفید رنگ تنها مربوط تحریک اسلامی طالبان نمی باشد بلکه متعلق به تمام ملت و اقوام این سرزمین است، زیرا در سراسر افغانستان این بیرق در اهتزاز است و امنیت مردم هم کاملاً تأمین شده است.

جناب حنفی اظهر  داشت! جای بسیار افتخار و خوشحالی است که پس از مبارزات طولانی مرم افغانستان یک نظام اسلامی در کشور برقرار شد و امروز بزرگترین بیرق و سمبول آن برافراشته می شود.

مبارزات مردم افغانستان در عرصه های سیاسی و نظامی به نتیجه رسید و اکنون وقت برای رشد اقصتادی و رسیدن به خودکفایی می با شد که باید در این زمینه هم تلاش ها شبانه روز را مردم در کنار امارت اسلامی به خرج دهند تا وطن ماهمیشه آباد و آزاد باشد. متعاقباً مولو نور الحق انور معاون اداره امور در رابطه به موضوع گفت: امارت اسلامی تلاش های زیادی را برای تأمین امنیت و استقرار صلح و ثبات انجام داده است و از فروپاشی اقتصادی جلوگیری نموده است، در آینده به منظور رسیدن به خود کفایی و رشد اقتصاد و سرمایه گذاری های بزرگی در افغانستان صورت خواهد گرفت.

بعداً قاری فصیح الدین لوی درستیز وزارت دفاع ملی پیرامون موضوع صحبت نموده گفت:

امروز حکومت آزاد و مستقل داریم کساینکه به خاطر حفظ استقلال و آزادی این وطن رنج زحمت کشیدن امروز به خاطر تأمین امنیت افغانستان، کار و فعالیت می کنند، کشور عزیز ما بارها مورد تجاوز قرار گرفته است، ولی مردم غیور و با شهامت افغانستان برای هر کدام از متجاوزین از جواب دندان شکن داده اند. انگلیس ها در این وطن حمله کردند سرانجام شکست خوردن روس ها در این کشور هجوم آوردند سرانجام شکست خوردند و بار دیگر شکست فاحش آنها را امریکایی ها نادیده گرفتند با تماماً قوه و قدرت که داشتند با متحد ساختن ۴۲ کشور دیگر با خود در این کشور یورش آوردند، ولی مردم غیور و با شهامت افغانستان بار دیگر به خاطر آزادی آستین بر زدند و وارد میدان محرکه شدند بعد از حفظ ۲۰ سال مبارزه فداکاری مجاهدین غیور و با شهامت امریکایی ها هم شکست  خوردند و قرار را بر فرار ترجیح دادند.

ناگفته نباید گذاشت که ۱۵ روز قبل از خروج آخرین سرباز امریکایی از کشور حکومت دست نشانده با تمام قوای نظامی از هم پاشید و دلقک های دست نشاده امریکا پا به فرار گذاشتند.

افغانستان حکومتی دارد که رهبری آن را فرزندان اصیل این سرزمین به دوش دارد و متکی به هیچ کشوری نیست و افغانستان آزاد و مستقل داریم و نیروهای امنیتی و دفاعی داریم که فرزندان اصیل این وطن و متکی به هیچ کشور خارجی نبوده و فقط از بودجه و سرمایه این کشور تجهیز می شوند.

کسانی که در اثر تبلیغات زهرآگین و شوم دشمن وطن شان را ترک نمودند از افغانستان فرار نمودن پیام ما آنست که به وطن شان برگردند و با برادران و هموطنان شان دست بدست هم داده به خاطر آبادی وطن شان سهم بگیرند.

به تعقیب آن انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی ریاست الوزرا پیرامون موضوع صحبت نموده گفت: کار ها به تدریج بسوی خوبی روان است و مسیر خوبی را در پیش گرفتیم و انشاءالله که منزل خوب و روشن منتظر ماست.

سمنگانی اضافه کرد: در کل افغانستان امارت اسلامی تسلط دارد به جز از امارت اسلامی افغانستان هیچ گروهی سلطه ندارد.

امارت اسلامی افغانستان به هیچ گروه مغرض که خوهان امنیت و آرامی فغانستان نیست اجازه و فرصت نمیدهد تا بار دیگر افغانستان را بسوی یک بیراهه بکشاند.

بلال کریمی معاون سخنگوی امارت اسلامی گفت: این بیرق هزینه اش مهم نیست مهم معنویت آن است برای ما این است که معنویت و پروسه و یک روحیه که برای مردم ما می دهد که مسئول قربانی های انها است و آن مهم ست که ما در تجلیل و مراسم برگزاری آن هستیم.

انجنیر محمد بنیاد خیریه افغان بعد از پیروزی امارت اسلامی ما کارهای خود را شروع نمودیم و به خاطر بازماندگان که پدران شان خون جان و سر خود را برای آزادی استقلال افغانستان از دست داده برنامه های درپیش رو داریم که آن برنامه تحصیلی، صحی و تعلیمی است و ما در آینده برای وارثین شهدای امارت اسلامی اقدامات را روی دست داریم که آنها را یک کار بنیادی و صاحب کسب و کار نمایم.

بیرق امارت اسلامی در بعضی سفارت خانه ها هم است و امیدوار هستیم که به مرور زمان روابط با کشور های منطقه و فرا منطقه خوب شود و بیرق امارت اسلامی در آنها جا ها نیز به اهتزاز آید.

محمد نعیم نوابی

ممکن است شما دوست داشته باشید