روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مشاور امنیت ملی: قاتلین افغانان با دیگران صلح می‌کنند ولی با مردم خویش می‌جنگند

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با فامیل‌های سربازان شهید حادثه اخیر تروریستی ولایت زابل دیدار، به روح پاک شهدا دعا نموده و مراتب تسلیت دولت را برای فامیل آن‌ها عرض نمود.

مادران و پدران سربازان شهید در جریان صحبت هایشان اظهارداشتند که اولاد هایشان را برای دفاع از خاک قربانی نمودند و به قربانی‌های آن‌ها افتخار می‌کنند، ولی از دولت می‌خواهند تا عاملین این حادثه که همانا مزدوران بیگانگان است شناسایی و انتقام خون فرزندان شان را بگیرند.

آن‌ها بیان داشتند که هیچ مسلمان، مسلمان دیگری را از بین نمی‌برد ولی این گروه وحشی در زابل فرزندان رشید شان را که برای دفاع از مردم عمر خود را وقف نموده بودند بی‌رحمانه شهید و بیوه‌ها و یتیمان از آن‌ها باقی گذاشتند و جسدهای شان را آتش زده، تمام موازین اخلاقی و ارزش ها را زیر پا گذاشتند.

اعضای فامیل شهدا در دیدار با مشاور امنیت ملی افزودند که آماده هستند تا فرزندان دیگر شان را برای دفاع از وطن نیز وقف نمایند، ولی در مقابل می‌خواهند تا به سربازان بموقع رسیدگی صورت گیرد و تلاش‌های صلح را بیشتر تسریع بخشیده تا هیچ زنی بیوه و هیچ فرزندی یتیم نگردد.

مشاور امنیت ملی در این دیدار به فامیل‌های سربازان شهید گفت که دولت و ملت به قربانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حرمت میگذارد و خود را در آن شریک می‌داند، ولی باید جلو افغان کشی گرفته شود تا این همه قربانی‌ها ضایع نگردد.

داکتر حمدالله محب افزود که قاتلین افغانان با دیگران صلح می‌کنند ولی با مردم خویش می‌جنگند و برای سود بیگانگان در این‌جا بی‌مورد به خون‌ریزی ها دوام می‌دهند.

مشاور امنیت ملی در کنار ستایش از صبر و استقامت خانواده‌های قربانیان افزود که جنگ کنونی طالبان جنگ قدرت، شر و فساد بوده و هر چه زودتر با استفاده از هر راه ممکن به این معضل نقطه پایان گذاشته شود.

داکتر محب یادآوری نمود که به منظور برسی اساسی این حادثه، یک هیت تعیین، معلومات و نتایج آن دوباره با فامیل‌های قربانیان و مردم افغانستان شریک خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید