روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مسئولین ادارات محلی باید از تعلقات حزبی و سیاسی و هیجان های انتخاباتی دوری کنند

داکتر محمد علی ارزگانی معاون ولایت دایکندی با جمعی از رؤسای ادارات سکتوری این‌ ولایت بعد از ظهر روز شنبه با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار و گفتگو کردند.

دیدارکنندگان عید سعید فطر را به معاون رئیس جمهور تبریک گفته و راجع به وضعیت عمومی دایکندی و کارکردهای ادارات سکتوری این ولایت گزارش دادند و در زمینه مطالبات شان را از حکومت مرکزی مطرح کردند.

اعمار میدان هوایی ولایت دایکندی، تأمین امنیت عمومی، رسیدگی به خدمات صحی مخصوصا ایجاد شفاخانه برای درمان معتادین، اعمار مکاتب، پروژه های خدمات مخابراتی، ارتقای ظرفیت در امور زنان، وضعیت نهاد های عدلی و حارنوالی دایکندی و همچنین توجه لازم بر انسجام و وحدت اجتماعی ولایت دایکندی از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته رئیس معارف ولایت دایکندی در راستای آمادگی کنکور، ارتقای کیفیت و ایجاد ظرفیت لازم در معارف دایکندی تلاش های لازم از جانب این اداره صورت گرفته که تطبیق آن حمایت جدی دولت مرکزی افغانستان را ضرورت دارد. وی گفت که از سال آینده توسط برنامه میثاق شهروندی در حدود ۲۰۶ باب مکتب در این ولایت اعمار خواهد شد.همچنین رئیس مخابرات ولایت دایکندی از تطبیق و نهایی شدن چهارده پروژه مخابراتی در هشت ولسوالی ولایت دایکندی در سال جاری به معاون رئیس جمهور گزارش داد.

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از تلاش های صورت گر فته در ولایت دایکندی، بر تلاش مضاعف مسئولین این ولایت راجع به پیگیری برنامه های انکشافی، ارائه خدمات عمومی و همچنین تلاش جدی برای تقویت انسجام و اتحاد اجتماعی در مناطق مختلف ولایت دایکندی تأکید کرد.

استاد دانش تأکید کرد که مسئولین ادارات محلی باید از تعلقات حزبی و سیاسی و هیجان های انتخاباتی دوری کنند و توجه کامل خود را بر رسیدگی و ارائه خدمات عادلانه برای شهروندان ولایت دایکندی معطوف کنند.

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به وضعیت برنامه ها و پلان های انکشافی در ولایت دایکندی در خصوص میدان هوایی ولایت دایکندی ابراز امیدواری کرد که با تلاش های صورت گرفته، پلان اعمار میدان هوایی این‌ولایت در برنامه بودجه ملی سال آینده گنجانیده شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید