روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مردم ولایت‌های بادغیس و پروان برای مقابله با طالبان بسیج شدند

منابع خبری افغانستان به‌تازگی از تشکیل گروه‌های مسلح مردمی این کشور برای مقابله با گروه طالبان خبر دادند.
اخیرا جنگجویان گروه طالبان، حملات تهاجمی‌شان را به سربازان افغان و پاسگاه‌های امنیتی و همچنان حملات انفجاری در پایتخت، افزایش داده‌اند.
گزارش ها حاکی از آنست همزمان با افزایش حملات گروه طالبان در بخش‌هایی از ولایت (استان) پروان در شمال کابل، صدها نفر از ساکنان این ولایت به‌شمول فرماندهان جهادی، نمایندگان شورای ولایتی و مجلس نمایندگان علیه این گروه بسیج شده‌اند.
وحیده شهکار، سخن‌گوی والی پروان، دیروز گفت، این افراد در هماهنگی با مسئولان امنیتی در سنگرهای دفاعی علیه طالبان اعزام می‌شوند.
شهکار افزود، به تعداد صدها نفر به‌شمول عبدالظاهر سالنگی، نماینده‌ مردم پروان در مجلس نمایندگان برای مقابله با طالبان بسیج شده‌اند.
او تأکید کرد که این افراد با مهمات و تجهیزات دست‌داشته‌‌شان به‌زودی در مناطق ناامن پروان اعزام خواهند شد.
در همین حال، یک گروه دیگر به نام «مقاومت»، در ولایت بادغیس نیز ایجاد شده که در آن ۵۰۰ نفر عضو هستند و برای مقابله با طالبان مسلح شده‌اند.
این ۵۰۰ تن، روز شنبه در تجمعی، حمایت‌شان از نیروهای امنیتی افغان را اعلام کردند و گفته‌اند، برای مقابله با طالبان آماده هستند.
عبدالعزیز بیک، رئیس شورای ولایتی بادغیس، به خبرگزاری «جمهور» افغانستان گفته است: «این گروه به‌منظور حمایت نیروهای امنیتی و همچنان مردم بادغیس تشکیل شده است. این گروه زمانی در صحنه وارد عمل خواهند شد که به مردم و ولایت بادغیس هشدار جدی از سوی مخالفان باشد و همچنان زمانی که نیروهای امنیتی به سرباز کمکی لازم داشته باشند.»

ممکن است شما دوست داشته باشید