روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور: مردم و دولت افغانستان دست به هم داده اند و مشترکاً وطن خود را می سازیم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز پنجشنبه در مراسم افتتاح ۱۵ پروژه مختلف در ولایت های نورستان کنر، لغمان و لوگر، اشتراک و سخنرانی کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این مراسم که در قصر سلام خانه برگزار شد و بانوی اول کشور، شماری از اعضای کابینه، والیان، نمایندگان، بزرگان و جوانان ولایات ذکر شده نیز حضور داشتند، ابتدا عبدالرحمن رحمانی به نمانیدگی از ولایت نورستان، جمال الدین سیار به نمایندگی از ولایت کنر، حاجی شیر عباس خوشیوال به نمایندگی از ولایت لوگر و عمران الله خنجر به نمایندگی از ولایت لغمان؛ تلاش های محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور را به خاطر افتتاح پروژه های مختلف در بخش های احداث سرک ها، جمنازیوم های ورزشی، انتظار خانه ها، مساجد جامع، مرکز فروش سنگ های قیمتی، مراکز ساینسی، فابریکه نجاری، کانال شاهی، صحت و مدیریت آب ها، قدردانی کردند. 

سخنرانان متذکره خواست ها و پیشنهاد های شان را در رابطه به مشخص کردن بودجه برای استملاک زمین پوهنتون نورستان، منظوری تشکیل شفاخانه دوصد بستر کنر، ساخت پرورشگاه برای یتیمان، سرشماری همه جانبه و معیاری نفوس و بخش های دیگر، با رئیس جمهور کشور شریک کردند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری از سخنرانان به خاطر شریک کردن خواست ها و پیشنهاد های مردم و قدردانی از افتتاح پروژه ها، تشکر کرد و گفت:امروز جای افتخار است که به ولایاتی که قبلاً مورد توجه قرار نگرفته بود، حالا برای شان توجه شده است. امروز مردم و دولت افغانستان دست به هم داده اند و مشترکاً وطن خود را می سازیم.

رئیس جمهور کشور گفت که نورستان که قبل از این، حتی ولسوالی هایش باهم وصل نبود، بعد از این نورستان وصل و آباد خواهد شد. وی افزود که شش سال قبل در پارون مرکز نورستان به جز چند تعمیر چیزی دیگری وجود نداشت، حالا اساس پارون طوری گذاشته خواهد شد که مردم به نظاره آن بیایند.

رئیس جمهوری تصریح کرد که در کنر به سرمایه های بزرگ ما توجه صورت نگرفته است، در این ولایت ۵۲۰۰ جریب زمین مصوون خواهد شد و شهر جدید کنر بالای آن آباد می شود. جلو قاچاق چوب کنر گرفته شد و در قصر دارالامان و قصرهای پغمان از  آن استفاده شده است.

رئیس جمهوری کشور با ابراز امتنان از تلاش ها و قهرمانی های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت که هدف اساسی ما صلح پایدار و باعزت در کشور است، افغانستان با هیچ همسایه خود مشکل ندارد و ما نه تنها برای ولایت خود، بلکه برای ایجاد هماهنگی با هر کشور همسایه نیز طرح داریم. ما با همسایه های خود روابط صلح آمیز می خواهیم، چون افغانستان با عزت و صلح آمیز به نفع همه می باشد.

رئیس جمهوری با تاکید گفت : مدیریت و مهار کردن آب از اولویت های ما می باشدو درحال حاضر در سراسر افغانستان مهار کردن و مدیریت آب ها آغاز شده است. باید منابع خود را انکشاف بدهیم، چون این کار پایداری دارد. رئیس جمهوری کشور افزود: انتخابات ریاست جمهوری حتمی و ضروری است و ما خواهان انتخابات عاری از تقلب، شفاف، همه شمول و برابر با اصول هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید