روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری: ما می خواهیم افغانستان را به زون های اقتصادی تقسیم کنیم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با هیئت رهبری و نمایندگان اتاق صنایع و معادن دیدار کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار ابتدا اجمل احمدی سرپرست وزارت صنعت و تجارت صحبت کرد و گفت که امروز انتخابات هیئت مدیرۀ صنایع و معادن  تکمیل شد که در آن ۲۱ عضو جدید هیئت مدیره و ۷۸ عضو بورد ولایتی انتخاب شدند.وی در مورد اصول و اهمیت بخش صنعت صحبت کرد و خاطرنشان کرد که هدف از انتخاب هیئت مدیره و اعضای بورد ولایتی اتاق معادن و صنعت این است تا زمینه های رشد بیشتر اقتصادی کشور را فراهم کنیم.

سپس شیرباز کمین زاده رئیس اتاق صنایع و معادن صحبت کرد و از توجه رئیس جمهور به رشد صنعت و تجارت تشکر کرد و گفت: از سهولت ها و اصلاحاتی که وزارت صنعت و تجارت فراهم کرده است، راضی هستیم.

وی مشکل های صنعت کاران را در خصوص عدم توزیع زمین پارک های صنعتی ولایت خوست و همچنان مشکلات پارک صنعتی پکتیا و صنعت کاران ولایات قندهار و ننگرهار را در زمینۀ کمبود انرژی برق بیان کرد.

رئیس جمهوری پس از استماع صحبت های آنان، برگزاری شفاف و موفقانۀ انتخابات اتاق صنایع و معادن را تبریک گفت و افزود که اتاق صنایع و معادن  شریک اساسی دولت است.

وی با تاکید بر اینکه تمام مشکل های فراراه تاجران و صنعت کاران حل خواهد شد، افزود که بدون سهمگیری و مشارکت فعالانه شما افغانستان به خودکفایی و اتکاء به خود نمی رسد.

رئیس جمهوری گفت: ما می خواهیم افغانستان را به زون های اقتصادی تقسیم کنیم و با این کار اتاق صنایع و معادن  نقش کلیدی در رشد اقتصادی خواهد داشت.

رئیس جمهور کشور از نیروهای امنیتی و دفاعی بخاطر اینکه معادن لاجورد افغانستان به گونه کامل در اختیار دولت قرار گرفته است، تشکر کرد و از صنعت کاران خواست تا معیار و کیفیت صادرات را تشخیص و تطبیق کنند.

رئیس جمهوری در اخیر سخنانش، گفت: پنجاه در صد آهن را خود ما تولید
می کنیم و  در واردات آهن به کشور کاهش به عمل آمده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید