روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مجاهد: پاکستان ۵۰هزار تن گندم به افغانستان کمک می‌کند

نخستین محمولۀ کمک‌های گندم پاکستان از طریق مرز تورخم به ننگرهار رسیده و مقام‌های پاکستانی می‌گویند که این روند در روزهای پیشرو نیز ادامه خواهد یافت.

محمد صادق، نمایندۀ ویژه پاکستان در امور افغانستان در پیامی در صفحۀ تویترش نگاشته است که این کمک‌ها شامل سه‌هزار و ۶۰۰ تن گندم است که در ۲۸ موتر باربری انتقال و به مقام‌های طالبان تسلیم داده شده است.

صادق افزود که کمک‌های بشری پاکستان روزانه به افغانستان انتقال و به نیازمندان در بخش‌های این کشور توزیع خواهد شد.

امارت اسلامی از این کمک‌های بشردوستانۀ پاکستان قدردانی کرده و از آن کشور خواسته اند که باید به کمک‌های خود برای جلوگیری از بحران بشری در افغانستان ادامه دهند..

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی دیروزگفت که پاکستان تعهد کرده است که ۵۰هزار تن گندم را برای افغانستان کمک می‌کند.

مجاهد افزوده است که مقام‌های امارت اسلامی نیز روز گذشته نخستین محمولۀ این کمک‌ها را در ننگرهار تسلیم شده و قرار است که این گندم به نیازمندان در این کشور توزیع شود.

با حاکم شدن امارت اسلامی بر افغانستان، این کشور با بحران شدید بشری مواجه شده و پیش از این سازمان‌های بین‌المللی از جامعه جهانی خواستند که برای جلوگیری از فروپاشی نظام اقتصادی این کشور، باید به کمک‌های شان به افغانستان ادامه دهند.

این در حالی است که هفته گذشته هند نیز نخستین مرحلۀ انتقال گندم به افغانستان را از خاک پاکستان به این کشور آغاز کرد.

فرید ماموندزی، سفیر افغانستان در دهلی‌ جدید هفته گذشته گفت که پس از چهار ماه تلاش در نهایت این روند آغاز شد و قرار است در مرحلۀ نخست ۵۰هزار تن گندم توسط ده‌ها موتر باربری از خاک پاکستان به افغانستان انتقال داده شود.

هند تعهد کرده است که ۵۰۰هزار تن گندم را به هدف جلوگیری از بحران بشری در افغانستان کمک خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید