روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مجاهدین امارت اسلامی و مردم‎ مسئولیت دارند تا از نظام اسلامی‎ حفاظت کنند

 داملا شعیب رسالت:

داملا شعیب رسالت، به صفت والی جدید جوزجان معرفی و آغاز به کار کرد.

در مراسمی ‎که به همین مناسبت با حضور مسئولان محلی امنیتی و صدها تن از علمای دینی، بزرگان قومی، جوانان و باشندگان جوزجان و فاریاب برگزار گردیده بود، ملا عبدالوکیل ناظم، معاون اسبق والی جوزجان در این مراسم گفت، داملا شعیب رسالت براساس حکمی امر المؤمنین شیخ الحدیث هبت الله آخند زاده به صفت والی جدید این ولایت تقرر حاصل کرده است.

به گفته معاون اسبق والی جوزجان، تغییر و تبدیل در نظام امارت اسلامی‎ یک اصل است و بر مبنای آن امارت اسلامی ‎افرادی را در این پست‎ها تعیین می‎کند که اراده خدمت به مردم و وطن را دارد.

داملا شعیب رسالت، والی جدید جوزجان در این مراسم می‎گوید، با ختم اشغال مجاهدین امارت اسلامی‎ و مردم مسئولیت دارند تا از نظام اسلامی‎، ارزش‎های ملی و آرمان‎های خون شهدا حفاظت و حراست کنند.

به گفته والی جوزجان تامین امنیت، انکشاف متوازن، بازسازی، مبارزه با فساد اداری، رشد معارف و استخراج معادن در سرخط برنامه‎هایش قرار دارد و برای حل نیازمندی‎های مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‎ورزد.

مولوی عطاء الله عمری قوماندان قول اردوی ۲۰۹ الفتح می‎گوید، نظام کنونی با فداکاری و خون ریزی‎های شهدا و همکاری مردم روی کار آمده است که برای حمایت و حفاظت از آن همه مسئولیت دارند. به گفته قوماندان قول اردوی ۲۰۹ الفتح، با ختم اشغال و پیروزی امارت اسلامی ‎مردم  به خواسته‎های شان دست یافته اند و امروز همه ملیت‎ها در این نظام نقش دارند و برای بقای آن تلاش می‎کنند.

رحمت الله نجیب معاون ریاست عمومی ‎استخبارات در این مراسم می‎گوید، وعده و تعهدی که با مردم افغانستان داشتند بر قراری نظام اسلامی ‎بود که تحقق یافته است.

به گفته معاون ریاست عمومی ‎استخبارات، در این نظام جلو جرم و جنایت و زورگویی گرفته می‎شود و به هیچ کسی اجازه برهم زدن نظم و آرامش جامعه داده نمی‎شود.

داملا سراج قوماندان امنیه جوزجان می‎گوید، این نظام برمبنای قربانی‎های بی‎شمار مجاهدین امارت اسلامی ‎و خواست مردم روی کار آمده است که برای حفظ و بقای آن همه مسئولیت دارند.

به گفته قوماندان امنیه جوزجان، مجاهدین و بزرگان امارت اسلامی ‎برای ختم اشغال و دست یافتن به استقلال از هیچ فداکاری دریغ نورزیده اند باید نقش قدم آنها دنبال شود.

در این مراسم علمای دینی جوزجان از نظام امارت اسلامی ‎اعلام حمایت کرده می‎گویند، این نظام به حمایت و حفاظت ضرورت دارد همه مردم باید برای بقای آن تلاش کنند و جلو نفاق افگنی‎ها را بگیرند.

در پایان این مراسم داملا سراج قوماندان امنیه جوزجان با علمای دینی، بزرگان قومی‎ و باشندگان جوزجان داملا شعیب رسالت را تا دفتر کاری اش همراهی کرده خواهان موفقیت‎های مزید وی در امور محوله شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید