روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

فرصت‌های بهتر برای تامین صلح نسبت به هر زمان دیگر مساعد ‌است

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اسلامى افغانستان به روز شنبه ۱۵ جوزا ۱۴۰۰ با شماری از نمایند‌گان مردم در شورای ملی، الحاج محمد الماس زاهد مشاور ارشد و نماینده خاص رئیس جمهوری در امور انسجام ملی، شماری از رؤسای شوراهای انکشافی و بزرگان محلی دیدار کردند.
در این دیدار که در قصر گلخانه صدارت عظمی‌ برگزار گردیده بود، ابتدأ محمد الماس زاهد مشاور ارشد و نماینده خاص رئیس جمهور در امور انسجام ملی روی موضوعات مهم کشور از جمله نگرانی باشند‌گان شمال کشور از شاهراه سالنگ و شاهراه عمومی‌ کوتل خیر خانه صحبت نموده افزودند که تخریب شدن بیش از حد شاهراه سالنگ و ازدحام ترافیکی بیش از حد در سرک کوتل خیرخانه مشکلات زیادی را به عابرین از این مسیر به بار آورده‌ است.
سپس عرفان الله عرفان، عبدالظاهر سالنگی، اسدالله شهباز، شکریه عیسی خیل، الحاج محمد اقبال صافی و حبیبه دانش وکلای مردم در ولسی جرگه شورای ملی پیرامون موضوع صحبت نموده افزودند که عابرین مسیر شاهراه کابل – شمال در ساحه کوتل خیرخانه و سالنگ با مشکلات جدی مواجه اند، با آنکه شاهراه شمال – کابل یکی از دهلیز‎های مهم تجارتی است در بیش از ۱۵ سال گذشته هیچ نوع توجه به آن صورت نگرفته ‌است، با آن همه ازدحام و بی نظمی‌ سرای شمالی نیز به این مشکلات افزوده است.
در آخر امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری ضمن اتحاف دعا به روح شهدای اخیر نیروهای امنیتی و شهدای ملکی در رابطه به نگرانی‌های نمایند‌گان مردم در پیوند به شاهراه شمال – کابل افزودند که موضوع را در جلسه انکشاف شهری با حضور داشت وزرای سکتوری، شاروالی کابل و اداره زون پایتخت مطرح نموده و به اسرع وقت به این مشکل رسیدگی خواهد شد.
و همچنان پیرامون نگرانی مردم بابت بیرون شدن نیروهای خارجی اظهار داشتند که نگرانی‎های مردم قابل درک است اما حکومت افغانستان، نیروهای دفاعی کشور، آمادگی‌های شان‌ را برای دفاع از خاک و عزت مردم دارند و هیچگاهی طالبان پیروز نخواهند شد.
معاون نخست ریاست جمهوری با اشاره به روابط خوب دیپلوماتیک بین دولت افغانستان و جامعه بین‎المللی اشاره نموده بیان داشتند که فصل جدیدی با همکاران بین المللی آغاز شده و فرصت‌های بهتر برای تامین صلح نسبت به هر زمان دیگر مساعد شده‌است.

ممکن است شما دوست داشته باشید