روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

عربستان مناسک حج عمره را تعلیق کرد

حکومت عربستان  اعلان کرده است که به خاطر نگرانی از گسترش ویروس کرونا، مناسک حج عمره را امسال موقتاً به تعلیق در آورده است.

اعلامیۀ رسمی حکومت عربستان که در مورد تعلیق عمرۀ امسال نشر شد، نگرانی‌ هایی  در مورد اخلال مناسک حج فرضی امسال نیز خلق کرده است.

مقام‌های عربستان هفتۀ گذشته از تعلیق مناسک حج عمره به زایران خارجی خبرداده بود. اما تصمیم تازه شهروندان عربستانی را نیز از انجام حج عمره باز می ‌دارد.

ویروس کرونا تا اکنون در ۸۱ کشور جهان به شمول  کشورهای اسلامی گسترش یافته است و از زمان شیوع آن از شهر ووهان چین در دسمبر گذشته تا اکنون منجر به مرگ ۳۲۱۹ تن و ابتلای بیش از ۹۴ هزار تن شده است.

حکومت عربستان گفته است که از آنجایی که همه ساله میلیون‌ها مسلمان از سرتاسر جهان در مناسک حج عمره شرکت می‌کنند، تصمیم تعلیق حج عمره می‌تواند تأثیر قابل ملاحظه در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا داشته باشد.

رسانۀ دولتی عربستان  همچنین گزارش داده است که تمام شهروندان و کسانی که در عربستان  اقامت دارند  در دو هفتۀ اخیر به کشورهای حوزۀ خلیج فارس رفته اند، مکلف اند که به حکومت گزارش دهند.

همچنین حکومت عربستان ورود گردشگرانی را به عربستان منع کرده است که در روزهای اخیر از کشورهایی دیدن کرده اند که در آن ویروس کرونا شیوع یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید