روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

عالیقدر امیر المؤمنین(حفظه الله): حدود و قصاص را عملی نمایید!

امیر المؤمنین و رهبر امارت اسلامی مولوی هبت الله آخندزاده به قاضیان امارت اسلامی دستور داده است که باید «حدود و قصاص» را در کشور عملی کنند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی روز یکشنبه ۱۳ نوامبر (۲۲ عقرب) گفت که امیرالمؤمنین شیخ هبت‌الله آخندزاده در دیدار با قاضیان امارت اسلامی، بر عملی شدن حکم شریعت و این دستور او تاکید کرده است.

آقای مجاهد به نقل از امیرالمؤمنین شیخ هبت الله آخند زاده گفته است: «دوسیه‌های دزدان، اختطاف‌چیان و فتنه‌گران را به گونه دقیق بررسی  نمایید.آن دوسیه‌ها که در آن تمام شرایط شرعی حد و قصاص تکمیل شده باشد، شما [قاضیان] مکلف هستید که در آن حدود و قصاص را عملی نمایید.»

این در حالی است که مردم نگرانی داشتند که چرا در طول بیشتر از یک سال از به‌میان آمدن امارت اسلامی احکام مثل حد و قصاص به‌طور مشخص نافذ نمی‌شود.

با صدور این حکم از طرف امیرالمؤمنین شیخ هبت الله آخند زاده، نگرانی های مردم بر طرف شده است و امیدواری های مردم بر یک نظام سالم و عاری از فساد بیش‌تر گردیده است.

جاری نمودن حد و قصاص یک اصل شرعی بوده و تطبیق آن بر حکومت‌های اسلامی الزامی و امر حتمی می‌باشد.

با جاری ساختن این احکام کشور تبدیل به یک جامعه پویا و به‌دور از اعمال خلاف‌کارانه تبدیل می‌شود.

هر جامعه و کشوری که در مدار تاریخ احکام الهی را به‌شکل درستش تطبیق و عملی نموده است، آمار جرایم در آن کشورها به حد صفر رسیده، مردم و ملت آن با جان و دل رضایت خویش را از جاری شدن این احکام نشان داده اند.

مردم افغانستان نیز منتظر چنین فرمانی از سوی امیر المؤمنین بودند و انتظار داشتند تا برای محو جرم و جنایات باید فرمان تطبیق حد و قصاص صادر شود.

این حکم تازه امیر المؤمنین شیخ هبت الله آخوند زاده با استقبال گرم مردم و ملت افغانستان روبرو شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید