روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

طرح ترور نخست وزیر ارمنستان خطی شد

سرویس امنیت ملی ارمنستان روز شنبه اعلام کرد که طرح ترور نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور توسط یک گروه از مقام‌های سابق، کشف و خنثی شده است.
به دنبال توافق صلح ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در منطقه قره باغ هزاران نفر در این کشور طی روزهای اخیر تظاهرات کرده و ضمن «خائن» نامیدن نیکول پاشینیان، خواستار استعفای او شدند.
به گزارش رویترز، سرویس امنیت ملی ارمنستان اعلام کرده است، آرتور وانتسیان، رئیس سابق این نهاد امنیتی، واهرام باغداستاریان رهبر حزب جمهوریخواه و آشوت میناسیان هم اکنون در بازداشت هستند.
سرویس امنیت ملی ارمنستان تاکید کرده است: متهمان قصد داشتند با قتل نخست وزیر، قدرت را تصرف کنند و حتی در خصوص جانشین وی رایزنی کرده بودند.
نخست‌وزیر ارمنستان پیشتر ضمن دفاع از تصمیم خود برای توافق صلح با جمهوری آذربایجان گفته بود، آگاه است که با امضای این توافقنامه زندگی خود را به خطر انداخته است، ولی جان هزاران سرباز ارمنستان برای او اهمیت بیشتری داشت.
در همین حال یک مقام وزارت صحت ارمنستان روز شنبه اعلام کرد، بیش از دو هزار تن در شش هفته درگیری بین آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ کشته شدند.
آلینا نیکوقوسیان، سخنگوی وزارت صحت ارمنستان، در فیسبوک نوشته بود که این وزارتخانه برای اجساد دو هزار و ۳۱۷ نیروی نظامی این کشور تشکیل پرونده داده است.
ولادیمیر پوتین، روز جمعه تلفات جنگ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان را بیش از چهار هزار کشته و هشت هزار مجروح اعلام کرده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید