روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

طالبان ۱۵ زندانی را در ارزگان آزاد کردند

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در تویتی گفته است که این زندانیان دیروز از زندان این گروه در ولایت ارزگان آزاد شده‌اند.
گروه طالبان اعلام کرده است که در ادامه روند رهایی زندانیان دولت افغانستان، این گروه ۱۵ زندانی نیروهای امنیتی و دفاعی را آزاد کرده‌اند.
این گروه پیش از این نیز در چندین مرحله، ۴۵۸ زندانی نیروهای دولتی را از زندان‌های خود در ولایت‌های مختلف آزاد کرده‌اند. اما دفتر شورای امنیت ملی می‌گوید که از این میان، تنها ۲۷۷ تن آنان مربوط به نیروهای امنیتی و دفاعی می‌باشد.
با این حال، جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی دیروز در یک نشست خبری از این گروه خواست که تمامی‌ زندانیان نظامی‌ و غیرنظامی‌ را آزاد کنند.
در مقابل رهایی این تعداد زندانی توسط طالبان، دولت افغانستان نیز تااکنون سه‌هزار زندانی این گروه را از زندان‌های کشور آزاد کرده‌اند. دفتر شورای امنیت ملی می‌گوید که این روند همچنان ادامه می‌یابد.
رهایی زندانیان یکی از موضوعات مطرح در توافق‌نامه‌ دوحه بود. براساس این توافق‌نامه، قرار بود که پنج هزار زندانی طالبان در ازای یک هزار زندانی دولت افغانستان از زندان‌های دوطرف رها شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید