روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

طالبان در شب قدر هم دست از کشتار مردم ما برنداشتند

طالبان به ادامه جنایت های شان، عصر روز شنبه با انجام حملۀ تروریستی در دروازۀ ورودی مکتب نسوان سیدالشهدا در منطقۀ دشت برچی شهر کابل، شماری از شاگرادن را که تازه دروس شان را ختم کرده بودند، شهید و زخمی نمودند.
رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این عملکرد وحشیانه، گفت: طالبان با تشدید جنگ نامشروع و خشونت شان یکبار دیگر نشان دادند که نه تنها به حل بحران کنونی به گونه صلح آمیز و اساسی تمایل ندارند، بلکه با پیچیده ساختن وضعیت، فرصت فراهم شده بخاطر صلح را سبوتاژ می نمایند.
رئیس جمهور این عملکرد طالبان را جنایت بشری و ضد ارزش های اسلامی دانسته، گفت که گروه طالبان حتی در شب های قدر که لحظات نزول قرآن عظیم الشان است، دست از کشتار مردم بی گناه ما برنداشتند. این گروه وحشی صفت که در میدان نبرد توان مقابله با نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی کشور ندارند، اماکن عامه و مکتب دختران را با قساوت و بی رحمی هدف قرار میدهند.
رئیس جمهور غنی مراتب تسلیت و غمشریکی عمیق خویش را به خانواده های شهدای این رویداد المناک ابراز داشته و به مسئولین مربوطه بخاطر مداوای مجروحین و رسیدگی به خانواده های قربانیان هدایات لازم داد.
رئیس جمهور به نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی کشور دستور داد تا جنایت بشری طالبان را که هر روز از مردم بی گناه ما قربانی می گیرند، بی پاسخ نگذارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید