روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

طالبان حتا در ماه مبارک رمضان نیز دست از کشتار مردم بر نمی دارند

گروه طالبان شام امروز با انفجار موتر بمب گذاری شده‌ در شهر پل علم مرکز ولایت لوگر، تعداد زیادی از هموطنان بی گناه ما را به شمول جوانانی که برای اشتراک در امتحان کانکور در مهمانخانه بسر می بردند، در هنگام افطار، شهید و زخمی نمودند‌.
رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این حمله تروریستی، گفت که طالبان حتی در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و بخشش است، دست از کشتار مردم ما و آسیب رساندن به تاسیسات عام المنفعه بر نمی دارند. وی افزود: طالبان به خاطر این کشتار جمعی مردم مسلمان افغانستان، به پیشگاه خداوند متعال و نزد مردم افغانستان، مسئول هستند.
رئیس جمهور گفت که طالبان با ادامۀ جنگ نامشروع و خشونت شان علیه مردم، یکبار دیگر نشان دادند که نه تنها به حل بحران کنونی به گونه صلح آمیز و اساسی اراده ندارند، بلکه با پیچیده ساختن وضعیت، فرصت فراهم شده بخاطر صلح را ضایع می سازند.
رئیس جمهور غنی مراتب همدردی و غمشریکی عمیق خویش را به خانواده های شهدا ابراز داشته و به مسئولین مربوطه بخاطر مداوای مجروحین و رسیدگی به خانواده قربانیان هدایات لازم داد. همچنان به نیرو های شجاع امنیتی و دفاعی کشور دستور داد تا این جنایت بشری طالبان را بی پاسخ نگذارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید