روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

صدیق صدیقی:طالبان از جنگ دست بردارند و تعهد خود را به روند صلح ثابت کنند

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، از گروه طالبان می‌خواهد تا از جنگ دست برداشته و تعهد خود را نسبت به روند صلح، ثابت کند.
صدیقی که دیروز در یک نشست خبری سخن می‌زد، گفت که گروه طالبان، خواست مردم افغانستان برای برقراری آتش‌بس را نمی‌پذیرد و این، به معنی عدم تعهد این گروه به روند صلح است.
او افزود: «از طالبان می‌خواهیم که از جنگ دست بردارند و به گفت‌وگوهای صلح در دوحه ادامه دهند تا مردم افغانستان، بیشتر نسبت به ختم جنگ و خون‌ریزی امیدوار شوند.»
صدیقی، گفت که جنگ در ولایت هلمند، نشان می‌دهد که گروه طالبان، هیچ تعهدی برای برقراری صلح ندارد.
گفتنی است که از روز شنبه (۱۹ میزان)، به این طرف، تروریستان طالب، حملات سنگینی را در برخی از ولسوالی‌های ولایت هلمند، راه‌اندازی کرده اند که سبب بی‌جا شدن غیرنظامیان از خانه‌های شان شده است.
هم‌چنان افراد طالبان، کنترل سب‌ستیشن دو راهی را که برق شهرهای کندهار و لشکرگاه را تامین می‌کرد، به دست گرفتند و ۲ کارمند فنی و ۱۵ محافظ این سب‌ستیشن را با خود بردند. تجهیزات و تاسیسات این سب‌ستیشن، از سوی باشندگان محل تخریب شده است.
با این حال، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، می‌گوید: «جنگ در هلمند، سبب بیجا شدن باشندگان این ولایت و قطع برق شده که خلاف ارزش‌های انسانی است. طالبان، به تخریب افتخار می‌کنند که دشمنی این گروه با آبادی و انکشاف را نشان می‌دهد.»
به گفته‌ی او، به زودی نیروهای تازه‌نفس ارتش، به ولایت هلمند می‌روند و تروریستان طالب را سرکوب خواهند کرد.
صدیقی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت که قرار است هفته‌ی آینده، دولت افغانستان، نامزد وزیران را به منظور گرفتن رای اعتماد، به مجلس نمایندگان معرفی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید