روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

صدراعظم هند پیروزی رئیس جمهوری در نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت

نریندرا مودی صدراعظم هند، ظهر دیروز در یک تماس تلیفونی با محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، پیروزی وی را در نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری، تبریک گفت.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  به آژانس باختر، صدراعظم هند برگزاری موفقانه‌ انتخابات ریاست ‌جمهوری را به ملت افغانستان و رئیس جمهوری تبریک گفت و افزدو که هند به عنوان دوست و همسایه افغانستان و همچنان به عنوان بزرگترین دموکراسی جهان، از مردم‌ سالاری افغانستان به صورت همه جانبه حمایتمی‌کند.

محمداشرف غنی رئیس جمهوری به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان به صدراعظم هند گفت که ما نه تنها به عنوان دوست و همسایه، بلکه به عنوان دوست ستراتیژیک از حمایت همیشگی هند قدردانی می‌کنیم و به تطبیق قانون اساسی افغانستان متعهد هستیم.

صدراعظم مودی هنگام اظهار حمایت کشورش از روند صلح به مالکیت و رهبری افغانان، گفت که هند برعلاوه روندصلح، در امر مبارزه با تروریزم نیز در کنار افغانستان قرار دارد و تعهدات و کمک‌های کشورش برای یک افغانستان مردم‌سالار، مترقی و باثبات، دوام دارد.

صدراعظم هند به رئیس جمهوری گفت: شما را به خانه‌ دوم تان، هند، دعوت می‌کنم تا هنگام بازدید از هند، روی شماری از مسایل منطقه یی و جهانی از نزدیک بحث و تبادل نظر کنیم.

رئیس جمهور کشور با ابراز امتنان از دعوت صدراعظم هند، آن‌را پذیرفت و گفت: در فرصت مناسب به هند سفر خواهم کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید