روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

شکنجه‌‌‌شدن جوانان کشور در مرزهای کشورهای همسایه

حامدتاتار

چندروز می‌شود که ویدیوهای وحشتناکی از آوارگان و مسافران افغانستان در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شوند که خیلی دردناک و تکان‌دهنده استند.

در این ویدیوها دیده می‌شود که جوانان افغانستان توسط قاچاق‌بران بی‌رحم گوش‌های شان با کارد و چاقو قطع می‌شوند و خون از عضو بُریده‌ی شان فوران می‌کند و تعدادی دیگری هم با دست‌ و پای بسته زیر مجموعه‌های سنگ‌ می‌شوند و در زیر سنگ‌های بزرگ به شدت تعذیب می‌شوند و حتی به سختی جان میدهند.

این بزرگ‌ترین جفا و ظلمی‌ست که از طرف کشورهای همسایه و دوست در حق ملت مظلوم ما صورت می‌گیرد و در حدود و اراضی آنان، توسط جنایتکاران بی‌رحم عملی می‌گردد.

از یک طرف در کشور عزیز مان افغانستان، فقر و بیکاری بیداد می‌کند و نان خوردن برای مردم میسر نیست، از طرف دیگر کشورهای همسایه و دوست، جوانان مظلوم و آواره را بدون ارتکاب جرم و جنایت، شدیداً شکنجه می‌کنند و با نشر ویدیوهای هولناک و دردآور روح و روان هزاران مسلمانِ افغان و حتی تمام بشر را جریحه‌دار می‌سازند.

این گونه جنایات در تاریخ بشر سابقه یی ندارد و هیچ مسافر و مهاجری در مرزوبوم کشوهای همسایه‌ و غیر همسایه، با چنین وضعیتی قرار نگرفته است.

اما بدبختانه ما افغان‌ها طالع نداریم و بیشترین روزگار سخت و دهشتناک را از سوی کشورهایی می‌بینیم که هر کدام پیوسته لاف از دوستی می‌زنند و سنگ همسایه‌ی دلسوز را به سینه می‌کوبند.

در این مورد، ملت سلحشور و آزاده‌ی افغانستان از تمام کشورها و سازمان‌هایی که لاف از حقوق بشر می‌زنند و همواره گیتار بشردوستی را می‌نوازند، می‌خواهند که هرچه زودتر این حادثه‌ی هولناک و جنایت ضد بشری را بررسی کنند و مجرمین را به جزای اعمال شوم شان برسانند.

و همچنان امارت اسلامی افغانستان مسئولیت و مکلفیت دارد تا از فرد فرد اتباع کشور حراست و پاسداری کند و این موضوعات را با کشورهای همسایه و سفارت‌خانه‌های آنان شریک سازند و عاملانِ این جنایات نابخشودنی و بی‌رحمانه را به چنگال قانون آورده و برای جلوگیری از چنین جنایاتی، اقدامات قاطع و همه‌جانبه نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید