روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

شمشیر جوهردار جهاد و مبارزه

 بهشت، زیر سایه شمشیرهاست

حدیث شریف          

 

یکی از مهمّات دین مقدس اسلام جهاد و مبارزه می‌باشد.

جهاد در اسلام نقش برجسته‌ی دفاعی و محافظتی و چون چتر آهنین از سرزمین‌های اسلامی و مسلمانان دفاع و پاسداری می‌‌نماید.

وقتی‌که سرزمین‌های اسلامی در معرض خطرِ تجاوز و اشغال کافران قرار می‌گیرند، جهاد است که برای دفاع قامت بلند می‌کند، شمشیر جهاد است که در میدان معرکه می‌درخشد و مجاهد است که سینه‌ی نازنین‌اش را سپر می‌سازد.

قسمی که تجربه ثابت کرده است، یگانه نیرویی که تجاوز کفار را دفع کرده، یگانه اسلحه‌یی که وسایل پیشرفته‌ی دشمن را به چالش کشیده و یگانه وسیله‌یی که بم‌افگن‌های بلندپرواز و تانگ‌های فولادین ابرقدرت‌های جهان را به زانو در آورده، اراده و ایمان مجاهد و شمشیر جوهردار و اسلحه‌ی جهاد است.

در درازنای تاریخ که نظر افگنیم در می‌یابیم که تنها ترس و هراس جهان کفر از مجاهد و سلاح جهاد بوده و پیوسته برای نابودی مسلمانِ مبارز و مجاهد، تلاش ورزیده اند.

واکنش جهان کفر، همیشه علیه اسلام سیاسی و جهادی بوده است و با گذشت هرروز تبلیغ اسلام‌هراسی را به راه می‌اندازند و ملت‌ها را از جهاد و مجاهدین می‌ترسانند.

باوجودی که تمام برنامه‌های وحشت و دهشت، ساخته‌ی دست کفار است و شب و روز طرح جنگ می‌ریزند و سرزمین‌ها را در آتش می‌کشند.

امروز ما شاهد جنگ‌های بنیان‌برانداز و خانمان‌سوزی در اوکراین هستیم که توسط امریکای غدار و روس خون‌خوار به راه انداخته شده است.

این ابرقدرت‌های خون‌آشام در افغانستان نیز با قشون سرخ و سیاه شان حمله‌ی نظامی کردند، اما با شمشیر جوهردار جهاد و ایثار و فداکاری مجاهدین، تکه تکه شدند و کام شان از زهر شکستِ ننگین برای همیشه تلخ گردید.

این از برکت جهاد و خون پاک شهدای گرامی است که دماغ مستکبران متجاوز به خاک ذلت مالیده شد و مغز اشغالگرانِ پست‌فطرت از هم پاشید.

ملت شریف افغانستان باید قدر مجاهدین و شمشیرداران راه آزادی را بدانند و دست‌ و جبین مجاهد واقعی را پیوسته ببوسند.

چون اگر جهاد و مجاهده نمی‌بود، دیگر مسلمانان در جهان از گوهر عزت و عظمت محروم بودند و هر ازگاهی مورد تجاوز، ستم و ظلم کافران قرار می‌گرفتند.

بدون شک، تابش شمشیر جهاد و فریاد حق‌خواهانه‌ی تفنگ مجاهدین است که حق مسلمانان را از دهان اژدهای سرخ و سیاه جهانی می‌گیرد و دست‌های ظلم و پاهای اشغال و تجاوز را از بیخ قطع می‌نماید.

ما در افغانستان دیدیم که اگر قوت ایمان، زورِ بازوی مجاهدین و صدای حق‌طلبانه‌ی تفنگ جهاد نمی‌بود، دیگر آزادی افغانستان هرگز متصور نبود و در عالَم خواب و خیال هم آزادی و استقلال میسر نمی‌گردید.

اما قوت ایمان، معنویت، تقوا و صدای تفنگ حق‌خواهانه‌ی مجاهدین بود که، دشمن را به زانو درآورد و بزرگ‌ترین قدرت های جهانی با پیکر خونچکان افغانستان را ترک گفتند.

مجاهدین افغانستان با اراده‌ی آهنین و شمشیرهای جهاد، چنان مغز ابرقدرت‌ها را از هم پاشاندند که حالا دیوانه‌وار به هرسو حمله‌ور می‌گردند و با گذشت هر روز به عواقب مبهم و پیچیده‌تری مواجه می‌شوند.

به‌دین ملحوظ مجاهدین، هریک قابل قدر استند و باید هر کدام شان در محراق توجه قرار بگیرند و برای نوازش این لشکز نور و روشنی هرچه که در اختیار ملت و امارت اسلامی افغانستان باشد، دریغ نگردد.

مجاهدین که تندیسِ غیرت و شجاعت استند و سالیانِ سال رزمیدند، زحمت کشیدند، گرم‌وسرد روزگار را دیدند، فدارکاری کردند و حالا که فتح و پیروزی نصیب شان شده، حق دارند که در سایه‌ی درخت نوازش بنشینند و از تمام امکانات و امتیازات برخوردار باشند.

اگرچه شهدای راه جهاد و آزادی، خون‌بها نمی‌خواهند و خون پاک آنان با متاع دنیا و منصب دولتی جبران‌شدنی نیست، اما باید مقامات کشور قدرِ وارثان جهاد و شهدا را بدانند و مشکلات بیوه، یتیم و بازمانده‌گان آنان را درک نموده، برای رفع آن، تلاش همه‌جانبه نمایند.

در آخر یکبار دیگر بر روح مطهر شهیدان راه جهاد، آزادی و عزت دعا می‌کنیم و بقای حاکمیت قرآن و دوام شریعت غرای محمدی ❪ص❫ را از بارگاه رب العزت استدعا می‌نماییم.

حامد تاتار

ممکن است شما دوست داشته باشید