روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

شرکت گوگل’ عینک دارای قابلیت ترجمهٔ همزمان’ را معرفی کرد

گوگل نمونه اولیه یک عینک هوشمند را در کنفرانس سالانهٔ این شرکت معرفی کرد، عینکی که می‌تواند به طور اتوماتیک گفتار را برای کاربران به زبان‌های مختلف ترجمه کند.

ظاهراً این عینک هوشمند از برنامه ترجمه گوگل برای گوش دادن ترجمه استفاده می کند. این عینک همچنین متن ترجمه شده را روی لنزهای عینک به نمایش می گذارد و کاربران را قادر به خواندن ترجمه می کند.

ویدیوی نسخه نمایشی که از قبل ضبط شده بود کوتاه و مختصر بود. این ویدیو نشان داد که چگونه ترجمه گوگل می‌تواند به طور اتوماتیک به گفتار گوش دهد و آن را بلافاصله ترجمه کند و متن ترجمه‌شده را طوری به کاربر نشان دهد که به راحتی قابل دیدن و خواندن باشد.

گوگل همچنین نشان داد که چگونه این عینک هوشمند به افراد ناشنوا یا کم‌شنوا کمک می‌کند تا هنگامی که سمعک یا آله شنوایی ندارند و یا قادر به استفاده از سمعک نیستند، بتوانند از طریق خواندن متن گفت‌و‌گو با دیگران ارتباط برقرار کنند.

کنفرانس گوگل آی/او (Google I/O) یک نشست سالانه است که توسط شرکت گوگل در شهر سانفرانسیسکوی ایالت کالیفورنیا برگزار می‌شود. این کنفرانس شامل جلسات فنی با تمرکز روی کالاهای جدید با فناوری‌های پیشرو و نوین است.

ممکن است شما دوست داشته باشید