روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

سفیر امریکا در کابل خطاب به نخست وزیر پاکستان: تخنیک‌ کرکت در سیاست کار نمی‌دهد

جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در کابل روز چهارشنبه گذشته در واکنش به اظهارات نخست وزیر پاکستان گفت که تخنیک‌های کرکت در سیاسیت کار نمی‌دهد.

به گزارش منابع خبری، سفیر امریکا در کابل در واکنش به اظهارات نخست وزیر پاکستان مبنی بر ایجاد حکومت مؤقت در افغانستان گفت، تخنیک‌های کرکت  خان در سیاست کار نمی‌دهد.

جان بس افزود: « خان همانند یک بازیکن کرکت که در هنگام توپ انداختن طرف مقابل را فریب می‌دهد؛ در روند صلح افغانستان مداخله کرده در حالیکه روند صلح یک مسئله داخلی افغانستان است».

این در حالی است که به دنبال اظهارات اخیر عمران خان در مورد ایجاد حکومت مؤقت در افغانستان، وزارت امور خارجه افغانستان معاون سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد.وزارت امور خارجه افغانستان عصر روز سه‌شنبه گذشته طی خبرنامه‌ای گفت که اظهارات عمران خان، نخست وزیر پاکستان، در باره ایجاد حکومت مؤقت در افغانستان مداخله آشکار در امور داخلی این کشور است.

با وجود واکنش‌های تند حکومت افغانستان نسبت به اظهارات چند روز قبل عمران خان در مورد ایجاد حکومت مؤقت در کابل، وی یک‌بار دیگر روز سه‌شنبه گذشته طی اظهاراتی بر ایجاد حکومت مؤقت در این کشور تأکید کرد.

روزنامه اکسپرس تریبون پاکستان گزارش داد، عمران خان ‌نخست‌وزیر این کشور گفت، دولت افغانستان یک مانع بزرگ در روند صلح است و راه‌حل برای مشکلات این کشور ایجاد حکومت مؤقت است.

وی در این مصاحبه گفت: «صلح افغانستان وقتی می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که یک دولت مؤقت و عادلانه در این کشور ایجاد شود. این می‌تواند انتخابات آزاد و شفاف را که همه شهروندان در آن سهم داشته باشند، تضمین کند.»

قابل ذکر است که نخست‌وزیر پاکستان چندی پیش نیز از ایجاد یک حکومت مؤقت در افغانستان صحبت کرده بود؛ موضعی که با واکنش تند کابل مواجه شد.

این جنجال‌ها در حالی است که دولت افغانستان و ایالات متحده امریکا همواره پاکستان را به تمویل «تروریزم» و پناه‌دادن به گروه‌های «تروریستی» متهم کرده‌اند، اتهامی که پاکستان آن را همواره رد کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید