روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

سرپرست وزارت تحصیلات عالی بر تسریع روند فعالیت علمی در نورستان، تاکید کرد

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیدار با والی نورستان در کابل ، بر تسریع روند فعالیت های علمی موسسه جدیدالتاسیس آن ولایت ، تاکید کرد .
به گزارش آژانس باختر؛ در این دیدار پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت که جهت تنظیم امور و تسریع فعالیت های علمی این موسسه، هیئت اداری آن نهاد علمی تعیین شده است و عنقریب کار عملی آغاز خواهد شد و قرار است از طریق امتحان کانکور در سال جاری محصل نیز در این نهاد جذب شود.
پوهنمل بالاکرزی افزود که ایجاد موسسه تحصیلات عالی در تربیه منابع بشری محلی در آن ولایت، سبب پیشرفت و انکشاف آن ولایت خواهد شد.
همچنان حافظ عبدالقیوم والی نورستان از اقدامات و کارکرد های وزارت تحصیلات عالی در راستای ایجاد موسسه تحصیلات عالی نورستان که در تمام ولایت های کشور یگانه ولایت فاقد نهاد تحصیلی بود، قدردانی کرد.
وی وعده سپرد که تا اکمال زیر ساخت های موسسه مذکور از دو ساختمان موجود و همچنان دفتر فعلی مقام ولایت برای پیشبرد فعالیت های علمی موسسه تحصیلات عالی نورستان استفاده صورت گیرد .
او همچنان گفت که هر آنچه در توان دارد در راستای توسعه و انکشاف موسسه تحصیلات عالی نورستان از آن دریغ نخواهد کرد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی از اظهار آمادگی های صادقانه والی نورستان تشکر کرد و در قسمت انکشاف و تسریع امور مربوط به نهاد متذکره اطمینان داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید