روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

سرور دانش: در تعدیل قانون انتخابات همه توافق دارند

کَرِن دیکر، معاون سفیر امریکا در کابل،  با استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، معاون رئیس جمهور از همکاری‌های دولت و مردم امریکا در جنگ با تروریزم و بازسازی افغانستان اظهار قدر دانی کرد و بر گسترش همکاری متقابل و تقویت روابط استراتژیک بین دو کشور تأکید کرد.

استاد دانش با اشاره به جلسه یی مشورتی که روز جمعه ۱۹ دلو با شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و شماری از رهبران و نمایندگان احزاب سیاسی در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، گفت که اصلاحات انتخاباتی و تعدیل قانون انتخابات مورد توافق همه است.

معاون رئیس جمهور افزود که در جلسه مشورتی روزجمعه ، یک تفاهم کلی در خصوص اصلاحات انتخاباتی و تعدیل قانون انتخابات وجود داشت و در موارد اختلافی در جلسات مشورتی که امروز و فردا با جوانب مختلف برگزار می شود، تصامیم لازم اتخاذ خواهد شد.

در این دیدار معاون سفیر امریکا از تلاش‌های حکومت افغانستان برای اصلاحات انتخاباتی و تعدیل قانون انتخابات استقبال کرد و ابراز امید واری کرد که با تطبیق این اصلاحات، روند انتخاباتبه گونه شفاف و سراسری برگزار شود. وی گفت که همکاران بین المللی افغانستان به خصوص دولت امریکا و دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل، نسبت به رهبری و مدیریت معاون رئیس جمهور در زمینه اصلاح و تعدیل قوانین و از جمله اصلاحات انتخاباتی اعتماد و اطمینان کامل دارند.

درجلساتی که برای بحث بیشتر در اصلاحات انتخاباتی و تعدیل قانون انتخابات برگزار می شود، نمایندگانی از نامزدان ریاست جمهوری، احزاب سیاسی، نهادهای مدنی مرتبط با انتخابات و حکومت افغانستان اشتراک دارند 

ممکن است شما دوست داشته باشید