روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

سرور دانش: حکومت در تلاش است تا با انجام اصلاحات اداری زمینه را برای حضور متوازن اقوام درنهادهای دولتی فراهم سازد

شماری از بزرگان و متنفذین ولسوالی‌های دره صوف، روی دوآب و خرم سارباغ ولایت سمنگان با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار و گفتگو کردند.

تأمین امنیت، استخراج تخنیکی معادن، انکشاف متوازن، مشارکت عادلانه مردم در ادارات محلی و مشارکت مردم در روندهای دموکراتیک و انتخابات از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد. دیدارکنندگان از حکومت وحدت ملی درخواست کردند که در مورد تأمین امنیت ولسوالی‌های دره صوف تدابیر جدی اتخاذ کنند تا هم مردم و هم کارگران معادن زغال سنگ احساس امنیت بیشتر داشته باشند.

به گفته آنان گروه‌ طالبان به دلیل اهمیت جغرافیایی دره صوف و دسترسی به معادن ذغال سنگ این منطقه، در تلاش نا امن سازی منطقه هستند و حکومت به هر روشی که لازم می بیند، باید جلو تحرکات طالبان را بگیرد.

دیدارکنندگان هم‌چنین از حکومت مرکزی خواستند که زمینه را برای مشارکت عادلانه و متوازن شهروندان درادارات محلی فراهم کند تا انسجام و همبستگی اجتماعی بیش از گذشته تقویت گردد. آنان تأکید ورزیدند که شهروندان این مناطق مانندگذشته از پروسه های ملی و دموکراتیک و مشارکت چشم گیر در پروسه های انتخاباتی حمایت خواهند کرد.

استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور در دیدار با این بزرگان بر اقدامات جدی حکومت جهت تأمین امنیت ولایت سمنگان مخصوصا ولسوالی دره صوف و مدیریت لازم بر روند استخراج معادن این منطقه تأکید کرد. وی همکاری و انسجام جمعی مردم را در خصوص حفظ امنیت نیز مهم خواند.

استاد دانش افزود که حکومت مرکزی در تلاش است تا با انجام اصلاحات اداری در ادارات محلی زمینه را برای حضور متوازن اقوام و شهروندان کشور در نهادهای دولتی فراهم کند. معاون رئیس جمهور در همین راستا اصلاحات انجام شده در کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی را نسبتا امیدوارکننده خواند و برحمایت از آن تأکید ورزید.

استادسرور دانش در اخیر به دیدارکنندگان وعده داد که خواسته های آنان را از طریق ادارات مربوطه مورد پیگیری قرار خواهد داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید