روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رییس مجلس سنای فرانسه در دیدار با رئیس اجرائیه کشور: فرانسه به حمایت و همکاری‌های همه جانبه خود با افغانستان ادامه می‌دهد

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روز چهارشنبه  در حاشیه‌ سفر به فرانسه برای اشتراک در نشست سازمان همکاری و توسعه اقتصادی با جرارد لارچر رییس مجلس سنای جمهوری فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، رئیس مجلس سنای فرانسه در این نشست تشریف آوری رئیس اجراییه کشور را به فرانسه خیرمقدم و خوش آمدید گفت و مراتب تسلیت خود و سنای فرانسه را به مناسبت حمله دهشت‌افگنانه دیروز در کابل ابراز داشت و حمله را به شدت محکوم کرد.

آقای لارچر در ادامه صحبت‌های خود از حمایت و ادامه کمک‌ها و حضور فرانسه در افغانستان گفت و تاکید نمود که کشورش در کنار مردم افغانستان می‌ماند و خواهان صلح، ثبات و استقرار در افغانستان می‌باشد.

رئیس اجراییه با تشکر از پذیرایی رئیس مجلس سنا از کمک‌های سخاوتمندانه فرانسه برای افغانستان سپاسگزاری و قدردانی کرد.

در این نشست دو طرف در باره برگزاری انتخابات پارلمانی، آمادگی‌ها برای برگزاری ریاست جمهوری، وضعیت امنیتی، مبارزه با دهشت‌افگنی، آمادگی‌ها برای کنفرانس ژنیو در باره افغانستان، مذاکرات صلح و تلاش‌ها برای مذاکره با طالبان، روابط منطقه‌ای افغانستان و زمینه‌های همکاری میان افغانستان و فرانسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ممکن است شما دوست داشته باشید