روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رویداد های مهم ولایتی

حومه پلخمری به زودی از وجود دشمن پاک می شود

نظامیان تازه نفس با تجهیزات نظامی به شهر پلخمری رسیدند.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر،  قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی دیشب وارد شهر پلخمری شدند و با مواصلت این قطعات تحرکات نظامیان در راستای تامین امنیت و باز رسی منازل مسکونی و پاککاری خانه ها از وجود دشمن آغاز شده است .

مسوولان امنیتی با تاکید روی همآهنگی و تشریک مساعی نهاد های امنیتی به شهروندان پلخمری اطمینان دادند که با سرکوبی و متواری کردن دشمن، شرایط امن زندگی را دو باره برای شهروندان پلخمری فراهم می کند .

علی جان احمدی و ریحانه محمدی در رقابت بایسکل رانی بامیان قهرمان شدند

ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان با همکاری معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ مسابقه بایسکل رانی را به حمایت از صلح و همدیگر پذیری دیروز در آن ولایت برگزار کرد.

به گزارش آژانس باختر، در این مسابقه که سی و پنج بایسکل ران دختر و پسر شرکت کردند، در دو بخش جداگانه فاصله‌های پنج و هفت کیلو متر را در مرکز بامیان به رکاب زنی پرداختند.

در این مسابقه از پسران علی جان احمدی و از دختران ریحانه محمدی مقام اول را ازآن خود کردند.

اسلم علوی رییس اطلاعات و فرهنگ بامیان، هدف از برگزاری این مسابقه را تشویق و روی آوردن جوانان به ورزش بیان کرد و گفت: بامیان نمادی از صلح و همدیگر پذیریست و همواره تلاش می‌ کنیم با نهادینهکردن ارزشهای فرهنگی و ایجاد روحیه همدیگر پذیری، جوانان مخصوصاً ورزشکاران را به منظور تضمین سلامت روحی و توسعه خلاقیت فکری در جامعه حمایت کنیم.

هجرت الله سادات نماینده معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز

بامیان را ولایت نمونه در سطح کشور یاد کرد و گفت: بامیان نمایی از زیبایی، تمدن و همدیگر پذیری است و در آن زمینه هر گونه فعالیت در راستای تقویت جوانان فراهم است و از همکاری بیشتر آن معینیت درراستای حمایت جوانان بامیان تعهد کرد.

مسوولان پروان بر تامین امنیت آن ولایت
تعهد کردند

نشست امنیتی پروان با حضور والی و مسوولان امنیتی درآن ولایت برگزارشد.

به گزارش آژانس باختر، فضل الدین عیار والی پروان وضعیت امنیتی درآن ولایت را به بررسی گرفت و از مسوولان امنیتی خواست که برنامه ها و تحرکات دشمن را در پروان پیگیری کنند و دربرابر آن تدابیری داشته باشند و برنامه تامین امنیت را به گونه هماهنگ به پیش ببرند.

وی به منسوبان امنیتی هدایت دادکه درتامین امنیت انتقال مواد انتخاباتی و همچنان درحفظ امنیت روز انتخابات توجه جدی داشته باشند.

دراین نشست مسوولان امنیتی پروان وعده سپردند که برای بهبود امنیت درپروان از هیچ نوع تلاش دریغ نمی کنند.

سرپرست نیمروز به تعلیم وتر بیت کودکان
تاکید کرد

نشست کمیته تخنیکی وحمایت از حقوق کودکان در نیمروز بر گزار شد.

به گزارش خبرنگار آژ انس باختر،  در این نشست محمد نبی براهویی سرپرست ولایت نیمروز گفت که کودکان قشر مهم جامعه اند وباید برای ایجاد جامعه سالم به معلم و تربیت سالم آنان توجه صورت گیرد.

وی افزود، درتعلیم وتربیت سالم کودکان خانواده، مکتب و اجتماع نقش دارند.

وی همچنان ازنهاد های مربوط خواست که در زمینه فراهم کردن فرصت های مناسب به منظور جلو گیری خشونت علیه کودکان تلاش کنند.

ذخیره گاه ادویه درسرپل ساخته می شود

کار ساخت ذخیره گاه ادویه زراعتی اداره زراعت سرپل آغاز شد.

سخنگوی والی سرپل به آژ انس باختر گفت که این ذخیره گاه با ظرفیت نگهداری دوصد وپنجاه متریک تن ادویه زراعتی در یک طبقه به گونه اساسی به هزینه بیش از سه صد هزار افغانی از بودجه انکشافی وزارت زراعت ، آبیاری ومالداری اعمار می شود .

منبع افزود که ذخیره گاه مذکور به درازای نوزده متر وپهنای سیزده متر تا ختم سال جاری به بهره برداری سپرده خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید