روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رویداد های مهم ولایتی

هرات در آستانه بهره برداری و تطبیق چندین پروژه انکشافی

به زودی شماری از پروژه‌های انکشافی اداره شاروالی هرات به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

مسئولان در اداره شاروالی هرات از طی مراحل تدارکاتی شماری از پروژه‌های انکشافی این اداره ابراز خرسندی می کنند می‌گویند که طی هفته‌های آینده تطبیق این پروژه‌ها آغاز خواهد شد.

غلام حضرت مشفق شاروال هرات می‌گوید: مراحل تدارکاتی چندین پروژه انکشافی تکمیل شده است و در هفته‌های آینده به مرحله اجراء قرار خواهد گرفت.

شاروال هرات همچنان همراه با مسوولان آن اداره برای تطبیق این پروژه‌ها با باشندگان ناحیه چهارشهر نیز دیدار کرده است.

باشندگان محل نیزآسفالت خیابان‌های گذر سطان ابراهیم ادهم (رح) و اکمال کار کانال در این گذر را از جمله عمده ‌ترین مشکلات شان عنوان کردند و خواهان توجه اداره شاروالی هرات برای رسیدگی به این مشکلات شدند.

کمک به صدها خانواده نیازمند درننگرهار

برای صدها خانواده نیازمند در ننگرهار کمک صورت گرفت.

این کمک ها  شامل مواد غذایی بود.

یک مسئول اداره امور مهاجرین و عودت کنند گان ننگرهار به آژانس باخترگفت که دراین دور برای سه صدو چهل خانواده نیازمند مواد غذایی توزیع شد.

اوگفت این خانواده ها آوارگان جنگ و بازگشت کنندگان از پاکستان اند که به کمک های بشری نیازدارند.

صدمین سالروز استقلال در دایکندی تجلیل شد

از صدمین سالروز استقلال کشور در دایکندی به گونه شانداری گرامیداشت شد.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت با اشتراک مسوولان ملکی و نظامی، صدها باشنده شهرنیلی، استادان، معلمان، محصلان، شاگردان، نمایندگان شورای ولایتی، فعالان جامعه مدنی و خبرنگاران اشتراک کرده بودند، سخنرانان از قهرمانی و کارنامه های غازی شاه امان‌الله خان به نیکویی یاد کردند.

همچنان سخنرانان یاد بود از استقلال در کشور را، یاد بود از پایمردی دلیران این سرزمین در برابر دشمنان مردم و کشور دانستند که در راه حفظ استقلال جان نثاری کردند و‌ حماسه خلق کردند و تاکنون در برابر تهاجم بیگانگان و گروه های تروریستی مبارزه می‌کنند.

سید انور رحمتی، والی دایکندی گفت که پیوسته برای تحقق عدالت تلاش کنیم و از جوانان خواست که تاریخ سیاسی مردم شان را بخوانند و از شهکاری های نیاکان در حصول استقلال بدانند.

در اخیر محفل برای ده تن از جوانان برتر تحایفی که از طرف ریاست اطلاعات و فرهنگ دایکندی تهیه شده بود، اهدا شد.

تجلیل ازصدمین سالگرداستقلال کشوردرپروان

ازصدمین سالگرد استقلال کشور با برگزاری مراسم باشکوهی درپروان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش آژانس باختر، این مراسم درمرکز تربیوی پولیس واقع جنگل باغ پروان با اشتراک رهبری ولایت و نمایندگان مردم در شورای ملی نمایندگان ادارات نظامی و ملکی وولسوالان، فعالان جامعه مدنی، زنان و جوانان برگزارشد.

فضل الدین عیار والی پروان گفت: آزادی واستقلال به بهای خون شهدا به دست آمده است که پاسداری از آن وظیفه همه شهروندان کشور است.

وی از مردم خواست که اتحاد و وحدت شان را حفظ کنند و به خاطر استحکام نظام وحکومت با نیروهای امنیتی ودفاعی همکاری کنند.

محمد محفوظ ولیزاده قومندان امنیه پروان با یاد آوری از رشادت و پایمردی مردم افغانستان در برابر متجاوزان گفت که نیاکان ما با شکم گرسنه و دست خالی توانستند که یک ابرقدرت جهانی را به زانو درآورند و به استقلال و آزادی برسند.

دراین محفل عبدالظاهر سالنگی نماینده مردم پروان درشورای ملی و صفی الله صفی قومندان قطعه نظامی بگرام صحبت کردند و بیست و هشت اسد را روز تاریخی و پرافتخار برای مردم این کشور
خواندند
.

دراخیر تقدیرنامه هایی که ازسوی اداره محلی پروان تهیه شده بود، برای شماری از نظامیان اهداشد .

کارساختمان دکان های میوه درفراه آغازشد

به افتخارصدمین سالگرد استقلال کشور کارساختمان یک سالون و چندین دکان برای فروش میوه درمرکز فراه آغازشد.

محمد شعیب ثابت والی فراه به خبرنگار آژانس باخترگفت: موسسه هبیتات به مساحت بیش از هفتصد جریب زمین به هزینه یکصد هزار دالر امریکایی بیست و چهار دکان برای فروش میوه و یک سالون مجالس با ظرفیت هفتصد نفر را درمدت یک سال اعمار می کند .

ممکن است شما دوست داشته باشید