روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

رئیس جمهور غنی: دشمن باید یکبار دیگر زور کوماندو‌های ما را ببینند

محمد اشرف غنی رئیس جمهور و سر قوماندان اعلی قوای مسلح کشور، پس از معاینه قطعه تشریفات با منسوبین قوماندانی قول اردوی عملیات‌های خاص کوماندو، دیدار کرد.
در این دیدار که داکتر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور نیز حضور داشت، سترجنرال بسم الله وزیری لوی درستیز قوای مسلح ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور، گفت که از حمایت همیشگی شما تشکر که سربازان، بریدملان و افسران را همواره مورد نوازش قرار داده اید.
لوی درستیز وزرات دفاع از تلاش‌های رئیس جمهور کشور بخاطر تامین صلح و ثبات دائمی، قدردانی کرد و گفت که پس از امضای توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان، ما کاهش‌خشونت را به هدایت سر قوماندان اعلی قوای مسلح با تدبیر و دسپلین کامل مدیریت نمودیم، اما این که دشمن با استفاده از فرصت بالای شفاخانه، زنان و اطفال حمله کردند، برای هیچ کس قابل قبول نیست.
جنرال وزیری گفت که رفتن نیروها به حالت تعرضی بر اساس قومانده و امر شما، مانند گذشته به رهبری شما به دفاع از کشور ادامه می‌دهیم و دشمن را در کجای که باشد سرکوب و از بین می‌بریم.
رئیس جمهور غنی هنگام سخنرانی به منسوبین قول اردوی عملیات‌های خاص، گفت هرباری که به اینجا میایم، احساس خوشی و افتخار می‌نمایم، چون شما بازوان توانمند این وطن و محافظین قانون، آزادی و جان هموطنان می‌باشید. من به شما می‌نازم.
رئیس جمهور تصریح کرد که از روزی که مسئولیت سر قوماندان اعلی قوای مسلح کشور را به دوش گرفته‌ام، شما هر روز توانمند شده اید. شما افغانستان را می‌پرورانید و من مسئولیت دارم تا متوجه شما و تمام ابعاد زندگی شما باشم.
رئیس جمهور غنی گفت که قطعات کوماندوی افغانستان در تحرک بوده و تجهیز شده است، شما دارای عزم راسخ، قوت و اراده هستید و تمام هموطنان بالای شما می‌نازند. به همین خاطر من به مادران، پدران و خانواده‌های شما سلام می‌کنم. وی افزود: افغانستان که فرزندان مثل شما دارد، همیشه محفوظ خواهد بود.
رئیس جمهور کشور گفت که امروز روزی است که شمشیران خویش را از غلاف بیرون کنید و باید دشمن یکبار دیگر زور کوماندو‌های ما را ببینند. دشمن توان رویایی با شما را در میدان جنگ ندارند، بالای کودکان، زنان و هموطنان ملکی ما حمله حمله‌ور می‌شوند.
رئیس جمهور غنی با تأکید گفت که ما به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم که اولادها و زنان ما را شهید سازند. زمان آن رسیده است که یکبار دیگر قوت و توان تان را به دشمن نشان بدهید و من باور دارم که زور تان را نشان داده می‌توانید.
رئیس جمهور گفت که رفتن به حالت تعرضی بخاطری است که شرایط برای صلح ایجاد گردد و در میدان سیاست با ما بخاطر تامین صلح عادلانه و پایدار، بشینند. وی افزود که، آنان فکر می‌کنند که افغان‌ها به عذر میایند و هلیکوپترهای ما را در جمع داغمه‌جات بالای همسایه به فروش برسانند.
رئیس جمهور تصریح کرد که آنان در بیرون از کشور حضور دارند و فکر می‌کنند که وطن از بزرگان و شیرمردان خالی است، این همه شیرمردان اند که دشمن را در هرجا جستجو و نابود می‌کنند.
رئیس جمهور کشور گفت که ما می‌خواهیم که برای حتکمیت قانون بدون استعمال قوه، تنها نام کوماندو کافی باشد. شما محافظین قانون، استقلال، تمامیت ارضی و پنج نسل آینده، می‌باشید. وی افزود که دشمن باید شاهد تحرک عملیات که با دقت و مسئولیت پلان شده اند، باشد.
رئیس جمهور گفت که دیشب به دشت رفتم، در هر اتاق شفاخانه خون کودکان معصوم ما، مادران شهید شان، داکترجان و قابله ریخته بود. آینده کودکان بی‌سرپرست شان به بازوان توانمند، عزم و اراده شما تعلق دارد.
سرقوماندان اعلی قوای مسلح کشور گفت که من باور دارم که شما با بازوان توانمند و قوت و اراده خویش، می‌توانید هم صلح و ثبات بیاورید، هم جنگ را مدیریت نماید و هم اهداف شوم دشمن را خنثی کنید. وی افزود که شما فرزندان این کشور هستید و من بالای شما افتخار می‌کنم.
دگرجنرال محمد فرید احمدی قوماندان قول اردوی عملیات‌های خاص کوماندو در صحبت اطمینانیه گفت که به هدایت شما با دسیپلین عالی عسکری کاهش خشونت را مراعات و تطبیق نمودیم. به شما و مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که تحت رهبری مدیران شما مانند گذشته به دفاع از کشور متعهد و آماده هرگونه قربانی می‌باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید