روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس جمهور غنی: جوانان بدخشان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی فداکاری های زیاد انجام داده اند

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در جریان سفرش به ولایت بدخشان، با اعضای شورای ولایتی، علما، جامعه مدنی و جوانان این ولایت دیدار کرد.

ابتدا، عبدالله صدیقی معاون شورای ولایتی بدخشان، الحاج سعدالله ابو امان به نمایندگی از علما، سیف الدین سیاس به نمایندگی از نهادهای جامعه مدنی و جاهد الله پیام به نمایندگی از جوانان، صحبت کردند.

آنان ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور، خواست ها و پیشنهادات شان را در بخش های احداث سرک ها میان ولسوالی ها، پرداخت معاشات ورثه شهدا و معلولین، احداث بند برق دوآبه، درج واژه بلوچ در تذکره های الکترونیک، صدور جواز انتقال سنگ لاجورد، دخیل ساختن نهادهای جامعه مدنی در گفتگوهای صلح، ایجاد راه تجاری بدخشان – چین، انتقال برق وارداتی از ولایت تخار به بدخشان، قانونمند ساختن معادن، استخدام کادرهای بدخشان در ادارات دولتی و ادامه عملیات تصفیوی، با رئیس جمهور کشور شریک ساختند.

رئیس جمهور کشور از آنان بخاطر حمایت و همکاری با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تشکر کرده، گفت که بدخشان یکی از غنی ترین ولایات از نگاه آب و معادن به حساب می رود و در هشت زون اقتصادی که در حال ایجاد است، این ولایت شامل دو زون آن می باشد. وی افزود که هدف اساسی ایجاد زون های اقتصادی این است که ولایات به صورت زنجیره یی با هم وصل شوند و تحرک اقتصادی داشته باشند.

رئیس جمهور غنی خاطر نشان ساخت که جوانان بدخشان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی فداکاری های زیاد انجام داده اند و با خون خود ثابت ساخته اند که به افغانستان با ثبات می اندیشند. وی افزود که قوای امنیتی و دفاعی کشور توانایی سرکوب دشمن را در هر گوشۀ از کشور دارند، اما برای حفاظت و نگهداشت مناطق تصفیه شده، همکاری مردم به خصوص بزرگان، علما و جوانان نیاز است.

رئیس جمهور همچنان افزود که عملیات های تصفیوی در ولایت بدخشان الی محو کامل دشمن ادامه خواهد داشت و با حمایت و همکاری مردم، بدخشان امن و باثبات خواهیم داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید